Верховна Рада обмежила трансляцію російських фільмів

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 лютого

Верховна Рада України прийняла законопроект, що суттєво обмежує право телеканалів на трансляцію російських фільмів. Авторами законопроекту є народні депутати Микола Княжицький і Вадим Денисенко.

Остаточний зміст прийнятого закону, натомість, лишається нез'ясованим. Згідно з текстом законопроекту, опублікованому на сайті Верховної Ради, документ передбачає заборону на:

« ...розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

Передбачена попереднім абзацом заборона поширюється на розповсюдження та демонстрування будь-яких фільмів незалежно від країни походження, виробництва після 1 серпня 1991 року.

»

Натомість законопроект був прийнятий з поправкою, на якій наполягав О.Ляшко, через що з'явилися різні інтерпретації того, в чому саме полягав зміст поправки.

Так, на думку голови комітету з питань культури і духовності депутат фракції «Народний фронт» Миколи Княжицького, зміст поправки полягав в тому, що додатково була заборонена також трансляція всіх серіалів і кінофільмів, знятих Росією після 2014 року. Натомість, за словами іншого депутата від фракціх «Народний фронт» — Вікторії Сюмар, йдеться про заборону на демонстрацію фільмів та іншої аудіовізуальної продукції, виробленої в Росії, починаючи з 1991 року.

Розбіжність в інтерпретаціях надала можливість депутатам від опозиційного блоку висунути звинувачення у порушенні регламенту і внести проект постанови про скасування прийнятого законопроекту.

Остаточний варіант законопроекту був підтриманий 259 депутатами. Підтримали законопроект більшість депутатів з фракцій Блоку Порошенка, Народного фронту, «Самопомочі», Радикальної партії Ляшка, «Батьківщини» й групи «Економічний розвиток». В числі депутатів, що не проголосували за цей закон — відомі поп-зірки української естради як Злата Огневич і Михайло Поплавський.

Джерела[ред.]