Перейти до вмісту

Національна бібліотека імені Вернадського запровадила Електронну бібліотеку «Україніка»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

4 жовтня 2017


Про «Україніку» (електронну бібліотеку)[ред.]

Головний корпус Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського

Як повідомили 04.10.2017 на сайті LB.UA Бібліотнека Вернадського (НБУВ) запустила онлайн-ресурс «Україніка» , на якому розміщені документи, рукописи та література про історію, економіку і культуру України.

Онлайн-ресурс «Україніка» сьогодні розглядається як задокументоване свідчення історичного розвитку народу і держави, а також як джерельна база українознавства, ресурс знань про Україну, - йдеться в описі проекту.

Основним завданням електронного ресурсу бібліотеки Вернадського є надання широкому читачеві доступу до документів та літератури державного значення в електронному вигляді.

Мета бібліотеки - акумулювати документи і твори про Україну та українців, видані різними мовами.

Відповідно до закону про авторське право, всі матеріали на сайті надані з науковою та освітньою метою без права їх передруку.

Матеріали в онлайн-бібліотеці розбиті на розділи «Довідкова література», «Філософія», «Історія», «Мистецтво», «Українська мова» і т. ін.

ЗМІ про «Україніку»[ред.]

Директорка Інституту інформаційних технологій НБУВ Катерина Лобузіна

Періодичне львівське видання «Високий замок» (в статті З.Шарикової «Вернадка» відзначила сто років!», 01.10.2018) підкреслило, що проект НБУВ – електронна бібліотека «Україніка» об’єднує всі рукописні та друковані пам’ятки духовного життя українського народу, видані в Україні та за її межами.

Це найповніший портрет України і побачити його можна звідусіль, завдяки електронній бібліотеці.

Відбором до «Україніки» цих «пам’яток духовного життя українського народу» із архівних, музейних та друкованих видань України та світу в електронній формі, які і складають портрет України, займаються науковці НАН України на чолі з кандидатом наук із соціальних комунікацій Ігорем Перенесієнком під науковим керівництвом директора Інституту Інформаційних технологій НБУВ, доктора наук із соціальних комунікацій Катерини Лобузіної.

Варто погодитися, що саме завдяки ретельному науково-обґрунтованому підходу до відбору цифрових файлів наявних оригіналів рукописних та друкованих видань, «Україніка» дійсно може вважатися історичним та сучасним духовним портретом України.

Але найвищої оцінки також заслуговує і сама технічна реалізація «Україніки» (електронної бібліотеки), яку можна вважати унікальною, оскільки і про цей проект, і стосовно рубрик та відповідних тем розміщених в бібліотеці видань, і про стислий зміст кожного згаданого видання читачі, науковці, дослідники та енциклопедисти держав світу, які вільно не володіють мовою оригіналу, можуть дізнатися безпосередньо на сайті НБУВ, обравши зручну для себе мову (англійську, іспанську, французьку, російську, китайську, польську, німецьку, японську, арабську і т.д.).Галерея скріншотів подання інформації в е-бібліотеці про літературне видання різними мовами[ред.]

Посилання[ред.]

1. Сайт LB.UA, 4.10.2017, Бібліотека Вернадського запустила онлайн-ресурс «Україніка».

2. Високий замок, 01.10.2018, сайт видання, «Вернадка» відзначила 100 років.

3. Про проект на сайті НБУВАвторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.