30 років Національному президентському оркестру
29 листопада 2021
- 19 листопада 2024: У Крижопільській громаді відбувся культурно-мистецький фестиваль на підтримку ЗСУ «Каша FEST»
- 23 травня 2024: Лауреатів «Вікімеча» — 2024 оголошено в День Героїв
- 4 лютого 2024: Структура Щастя припинила існування
- 15 грудня 2023: Відкрито меморіальну дошку на честь Мар’яна Гаденка
- 8 грудня 2024: Новини від Буковинського земляцтва про знакові події жовтня-грудня 2024 року
- 14 липня 2024: Помер Блідар Валерій Микитович
- 23 травня 2024: Лауреатів «Вікімеча» — 2024 оголошено в День Героїв
- 22 листопада 2023: Оголошено лауреатів відзнаки «Вікімеч» 2023 року
- 8 грудня 2024: Новини від Буковинського земляцтва про знакові події жовтня-грудня 2024 року
- 19 листопада 2024: У Крижопільській громаді відбувся культурно-мистецький фестиваль на підтримку ЗСУ «Каша FEST»
- 2 листопада 2024: «Я вижив, бо був налаштований»: історія десантника, який рятував побратимів під ворожим вогнем
- 2 листопада 2024: «Доки я служив у піхоті — я був героєм, а зараз…»: історії бійців, які після поранень служать у ТЦК
- 7 листопада 2021: 30 років Національному президентському оркестру
- 5 листопада 2021: Порошенко написав заяву про відставку
Про створення оркестру
[ред.]За декілька тижнів, 29 листопада 2021 року, мине тридцять років від знакової події щодо створення оркестру урочистих церемоній для зустрічі і проводів офіційних представників іноземних держав та участі в державних святах і торжествах, який, забігаючи вперед, в 1997 році стане Президентським оркестром, а після отримання в 2003 році статусу національного має назву Національний президентський оркестр (далі - Оркестр).
То був надзвичайно складний час. Ще не склали присяги на вірність українському народові військовослужбовці військових частин та відповідних державних установ і закладів, дислокованих в Україні, які ще діяли відповідно до статутів, наказів та законів СРСР.
Тому важко переоцінити важливість події, коли Голова Верховної Ради України Леонід Кравчук, тоді глава держави, підписав історичне розпорядження від 29.11.1991 №1092-ІХ щодо створення оркестру урочистих церемоній при Національній гвардії України на базі оркестрів внутрішніх військ, доручивши Кабінету Міністрів України вирішити питання матеріально-технічного та фінансового забезпечення його діяльності.
Ще одна дуже важлива деталь, стосовно підпорядкованості Оркестру, про яку в Міністерстві оборони України або не знають, або отожнюють поняття «Міністр» і «Міністерство».
Так Указом Президента України від 12 червня 1998 року N 616/98 (зі змінами) затверджено Положення про Оркестр, згідно з яким Національний президентський оркестр підпорядковується Міністру оборони України, при цьому Міністр оборони:
а) призначає на посаду і звільняє з посади директора Оркестру за попередньою згодою наглядової ради Оркестру;
б) призначає на посаду і звільняє з посади заступника директора Оркестру за поданням директора Оркестру (а, оскільки заступник директора також є одним з диригентів Оркестру, то за добір його кандидатури персональну відповідальність несе художній керівник Оркестру);
в) призначає на посаду і звільняє з посади художнього керівника Оркестру за поданням директора Оркестру, погодженим із наглядовою радою Оркестру;
г) затверджує кількісний склад Оркестру за поданням директора Оркестру, погодженим з наглядовою радою.
Міністром оборони України призначено Резнікова О.Ю.
[ред.]Принагідно щиро вітаємо з призначенням 04.11.2021 року на посаду Міністра оборони України відомого правника, заслуженого юриста України Резнікова Олексія Юрійовича, який заявив, що його першими кроками на посаді міністра стане проведення повного аудиту Міністерства оборони та зміни у кадровій політиці.
У зв’язку з цим є впевненість, що представникам Міністерства оборони України не вдасться ввести в оману новопризначеного міністра під час проведення аудиту стосовно управління державним майном національної установи та щодо порушень приписів Положення про Оркестр стосовно призначень директора Оркестру, його заступника, звільнень (призначень) інших творчих кадрів Оркестру з ігноруванням вищезгаданих повноважень Міністра оборони України, наглядової ради Оркестру, а також посадових осіб, зазначених в Положенні про Оркестр.
Про відзначення пам’ятної дати
[ред.]На жаль народні депутати України та інші посадові особи, причетні до наповнення змістом та підготовки проекту постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році» від 16 грудня 2020 року № 1092-IX, «забули» включити до переліку відомих подій цього року дату 30-річчя з дня заснування Національного президентського оркестру – 29 листопада 2021 року.
За повідомленням Укрінформу Оркестр (художній керівник та головний диригент Анатолій Молотай) вже у 1995 році виступав на фестивалі «Парад націй» в Німеччині, де були всі президентські оркестри країн Європи і Сполучених Штатів.
І там музиканти оркестру з України були визнані кращими. Гельмут Коль, на той час федеральний канцлер Німеччини, написав Леоніду Даниловичу Кучмі листа-подяку зі словами: якщо ти маєш отакий оркестр, то тебе обов’язкового виберуть і на другий термін.
Тому першопричиною «забудькуватості» влади ймовірно є банальне небажання привертати зайву увагу громадськості та світової спільноти до ювілейної дати одного з кращих музичних колективів Європи, оскільки під час її відзначення можуть бути випадково викрито факти зловживань службовим становищем щодо Оркестру деякими службовими особами Міністерства оборони України:
а) щодо перепідпорядкування оркестру особам, які не передбачені Положенням про Оркестр;
б) стосовно призначення на посаду директора Оркестру без попередньої згоди наглядової ради Оркестру посадовою особою, яка не зазначена в Положенні про Оркестр, що потягнуло за собою системні порушення вже з боку директора – звільнення (призначення) творчих кадрів Оркестру без згоди художнього керівника;
в) щодо відповіді на зауваження та пропозиції голови (Анатолія Толстоухова) та відповідального секретаря (Володимира Мельникова) наглядової ради Оркестру наказом Міноборони від 31.03.2021 №86, яким було затверджено положення про ще одну наглядову раду Національного президентського оркестру з вилученням норм, затверджених Президентом України.
Галерея
[ред.]-
Про перепідпорядкування Оркестру
-
Щодо Положення про альтернативну наглядову раду
-
Положення про альтернативну наглядову раду с.1
-
Положення про альтернативну наглядову раду с.2
-
Положення про альтернативну наглядову раду с.3
-
Положення про альтернативну наглядову раду с.4
-
Положення про альтернативну наглядову раду с.5
-
Щодо передачі директором Національного президентського оркестру іншій структурі майна, закріпленого за оркестром, яке не підлягає передачі
-
Щодо неправомірної передачі майна Національного президентського оркестру всупереч припису ст.2 Указу Президента України від 16.06.1995 року №451 в редакції Указу Президента України від 27.01.1999 №70
Посилання
[ред.]1. Розпорядження Голови ВР України від 29.11.1991, Леонід Кравчук підписав розпорядження від 29 листопада 1991 року №1092-ІХ щодо створення оркестру урочистих церемоній.
2. Про створення та досягнення оркестру, сайт ukrinform.ua, 23.08.2018.
3. Про призначення Резнікова О.Ю. на посаду Міністра оборони України, сайт МІЛІТАРНИЙ, 04.11.2021.
4. Національний президентський оркестр в структурі ГШ ЗС України, сайт Міноборони.
5. Про проблемні питання діяльності оркестру, архів сайту imirelnik.io.ua.
Авторський репортаж |
---|
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації. |