Офіційний випуск Ubuntu 11.04

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

1 травня 2011

Інші новини України
Місцерозташування України

Карта, що показує місце розташування України

Також завітайте на портал «Україна»
Україна


Компанія Canonical оголосила про офіційний випуск нової версії свого популярного Linux-дистрибутива Ubuntu 11.04 з кодовою назвою Natty Narwhal (Витончений нарвав). Головною відмінністю нової платформи, яка відразу впадає в очі, стала встановлюється за умовчанням нова графічна оболонка Unity, покликана полегшити роботу з вбудованими функціями системи і сторонніми додатками. Вперше оболонка Unity була представлена ​​рік тому на зустрічі розробників Ubuntu в Брюсселі (Бельгія). Спочатку [[Unity]] створювалася для нетбуків з малим дозволом екрану і увійшла до складу системи Ubuntu 10.10 Netbook Edition. За останні 6 місяців розробники доклали чималих зусиль, щоб адаптувати оболонку Unity не тільки до нетбуків, але і до звичайних настільним ПК. Зусилля розробників призвели до повного перегляду зовнішнього вигляду та поведінки Unity, а також до підвищення продуктивності, стабільності, надійності та зручності використання на великих екранах.

Новий робочий стіл на базі оболонки Unity зліва відображає панель завдань, а панель зверху містить глобальне меню. Накладене меню, яке висувається з верхньої панелі поверх інших елементів, забезпечує доступ до додаткових функцій через модульні контент-панелі, що отримали назву «лінзи». За замовчуванням висувною робочий стіл містить «лінзу» для швидкого запуску додатків і «лінзу» для управління файлами.

Хоча багато змін в середовищі Unity дійсно пропонують значне підвищення зручності, деякі елементи, особливо «лінзи» додатків, виглядають трохи недопрацьованими. Крім того, деяким користувачам може не сподобатися недостатня гнучкість конфігурації Unity. Зокрема, не можна змінити розташування панелі завдань. Ті, хто віддає перевагу більш традиційні робочі середовища або хоче дочекатися більш зрілої версії Unity, можуть просто вибрати «класичний» інтерфейс Ubuntu в діалозі входу в систему.

Для роботи середовища Unity потрібна підтримка апаратного рендеринга графіки, так що поведінка середовища Unity може трохи відрізнятися в залежності від конкретного складу обладнання. Класична оболонка також використовується в якості компромісного замінника для користувачів з непідтримувані обладнанням. «Двовимірна» версія середовища Unity на базі технології Qt, що не вимагає апаратного рендеринга, зараз знаходиться в розробці і повинна з'явитися в наступних версіях Ubuntu. На даний момент двовимірна версія Unity доступна у варіанті Ubuntu для нетбуків з ARM-процесорами, але не в звичайному дистрибутиві Ubuntu.

Крім графічної оболонки Unity, нова версія Ubuntu також містить деякі поліпшення в оформленні робочого столу і складі додатків. Тема робочого столу Gtk + пропонує нові смуги прокрутки і безліч інших дрібних поліпшень.

Модуль Ubuntu Software Center, через який здійснюються всі операції з встановлення, контролю і видалення додатків, теж отримав ряд цікавих нових функцій, в тому числі підтримку рейтингів та коментарів до додатків. Сервіс синхронізації Ubuntu One отримав оновлений інтерфейс. Музичний програвач за замовчуванням змінився з пакету Rhythmbox на Banshee.

Зовнішнім змінам піддалися панель запуску (launcher), розташована з лівого боку, нова панель управління (dashboard), подальші розвинені отримали кошти мультизадачності у вигляді багатовіконних робочих столів (workspace). Десятки встановлених додатків, включаючи офісний і мультимедійний пакет, браузер і поштові програми, і тисячі готових додатків, доступні в інтернеті, допоможуть вам вирішити будь-яке завдання як на десктопних ПК, так і на ноутбуку або навіть зовсім невеликому мобільному гаджет. Втроенний фаєрвол і антивірус з автооновлення надійно захищають системні і призначені для користувача дані. Не забуті і нові хмарні технології, як технопревью в Ubuntu реалізований OpenStack, розробниками якого були Rackspace і NASA. З усіма новими особливостями ОС можна ознайомитися на сайті.
Джерела[ред.]