Перейти до вмісту

Перемир'я завершено, АТО відновлено!

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

01 липня 2014


У ніч на 1 липня Президент України Петро Порошенко за підсумками консультацій з членами РНБО ухвалив рішення про закінчення перемир'я, оголошеного 20 червня, та відновлення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях. Про це йшлося у зверненні, оприлюдненому на офіційному сайті глави держави:

« ...30 червня увечері відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони України. Після обговорення ситуації, я, як Верховний Головнокомандувач, прийняв рішення не продовжувати режим одностороннього припинення вогню.

Захист територіальної цілісності України, безпеки й життя мирних громадян потребує не лише оборонних, але й наступальних дій проти терористів-бойовиків.

Збройні Сили, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, Служба безпеки отримали відповідні накази.

В реалізації поставлених сьогодні завдань із захисту територіальної цілісності вони більше не обмежені режимом припинення вогню.

Ми будемо наступати і звільняти нашу землю. Непродовження режиму припинення вогню - це наша відповідь терористам, бойовикам, мародерам. Всім тим, хто знущається над мирним населенням. Хто паралізує роботу економіки регіону. Хто зриває виплати зарплат, пенсій, стипендій. Хто підриває залізницю та руйнує водопроводи. Хто позбавив людей нормального, мирного життя.

»

Як відомо, 20 червня Петро Порошенко оголосив про припинення вогню силами АТО в односторонньому режимі на термін 1 тиждень задля реалізації «мирного плану» президента. Згодом, 27 червня, перемир'я було подовжено ще на 3 доби до 22 години 30 червня. Тим не менше бойовики ЛНР та ДНР не визнали перемир'я та продовжували атакувати позицій українських військових та укріплювати власні. Так, за 10 діб було скоєно 108 нападів сепаратистів, у результаті яких загинули 27 військовослужбовців, містами зони АТО бойовики переміщували важку військову техніку.


Джерела[ред.]

Посилання[ред.]