Перейти до вмісту

Продовжуються консультації у ОАД щодо урегулювання конфлікту між Коломбією і Еквадором

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

6 березня 2008

Постійна рада Організації американських держав відновила переговори, спрямовані на мирне вирішення дипломатичної кризи між Колумбією і Еквадором. Криза була спричинена військовою операцією колумбійській армії на території Еквадору, в результаті якої в суботу було вбито лідера повстанської організації FARC Рауля Рейєса і 22 інших бійців руху.

З-за відсутності згоди між представниками всіх країн-членів ОАД, дискусія продовжилася у постійній комісії за посередництва послів Панами і Чилі — Арістіда Ройо та Хосе Мігель Інсульса. Генеральний секретар Організації американських держав у свою чергу звинуватив уряд Колумбії у проводенні "заздалегідь спланованого та навмисного порушення" суверенітету Еквадору. Уряд Колумбії висловив жаль та вибачився "перед урядом та народом Еквадору" і підтримав рішення скликати позачергове засідання міністрів закордонних справ країн Північної і Південної Америки для пошуку шляхів врегулювання кризи. Проте, обидвам країнам не вдалося досягти компромісу стосовно остаточного тексту офіційного рішення організації. Представники Колумбії і Еквадору продовжили засідання ввечері у вівторок з тим, щоб досягти прогресу у переговорному процесі у середу.

З свого боку, президент Еквадору, Рафаель Корреа відвідав декілька країни регіону з наміром поширити підтримку позиції його уряду. Він, зокрема зустрівся із своїм бразильським колегою Лула да Сілва і заручився його підтримкою у конфлікті.


Див. також[ред.]

Джерела[ред.]