Росія і США схвалили резолюцію щодо Сирії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 вересня 2013

Росія і США досягли згоди за проектом резолюції Ради безпеки ООН щодо Сирії. Проект резолюції не передбачає застосування сили у разі порушення процедур з утилізації хімічної зброї.

Як уточнив глава МЗС Росії Сєргєй Лавров, у разі, якщо порушення будуть мати місце, то Радбез ООН розгляне це додатково, і для зовнішнього військового втручання буде потрібна ще одна резолюція.

Будь-які порушення процедур зі знищення хімзброї з боку влади Сирії або опозиції будуть розглядатися Радою Безпеки ООН окремо, і для можливих силових дій знадобиться прийняття додаткової резолюції крім тієї, проект якої погодили в штаб-квартирі ООН РФ і США, повідомив Лавров.

Нагадаємо, сирійський уряд погодився на ініціативу Росії надати хімічну зброю країни під міжнародний контроль, аби уникнути військового удару.

20 вересня Організація із заборони хімічної зброї повідомила, що Сирія почала надсилати їй дані про свої хімічні арсенали.

Згідно зі звітом експертів ООН, який прилюднено 16 вересня, "природні, хімічні та медичні зразки надають виразні і переконливі докази", що в районі Дамаска 21 серпня використовувалися ракети класу "земля -земля" з нервово-паралітичним газом зарин.

Джерела[ред.]