Словенія передала Україні естафету Євробаскету

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 вересня 2013

У Любляні відбулася урочиста церемонія передачі естафети чемпіонату Європи з баскетболу від Словенії до України. Це відбулось у перерві матчу за третє місце Євробаскету-2013, який завершується 22 вересня.

На арену винесли м'яч, брендований логотипами чемпіонатів "Євробаскет-2013" і "Євробаскет-2015" і прозорий куб. На м'ячі поставили свої автографи баскетболіст Радослав Нестерович, генсек ФІБА-Європа Каміл Новак, президент Федерації баскетболу України Олександр Волков та віце-прем'єр міністр України Олександр Вілкул.

Після цього віце-прем’єр опустив м’яч в прозорий куб, де він зберігатиметься до 2015 року, та додав: "Welcome to Ukraine!".

Напередодні Україна презентувала новий логотип Євробаскету-2015, повідомляє урядовий портал. «Козацький дух, воля до перемоги, спортивний характер та вміння працювати в команді – це основа успіху. Ми додали до цих характеристик нашу українську гостинність та традиції. Так був створений логотип Чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року, який відбудеться в Україні. Це лого має стати символом найуспішнішого з усіх європейських баскетбольних чемпіонатів», - сказав віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул.

В той же час директор турніру Євробаскет-2015 Маркіян Лубківський зазначив, що після вивчення пропозицій від кількох агенцій з бренд-дизайну вибір зупинили на португальській агенції Brandia Central, яка розробляла логотипів УЄФА Євро-2012 та цьогорічного чемпіонату Європи з баскетболу U16.

«Португальські дизайнери провели унікальну роботу з вивчення давніх українських символів, традицій та мистецтва. Вони відчули глибину української традиції та зуміли представити її у сучасній інтерпретації, тісно поєднавши баскетбол з традиційними українськими танками – гопаком та арканом. Я впевнений, що кожен українець знайде в цьому образі щось своє, глибинне, а іноземці через символ турніру зможуть відчути неповторний український колорит», - додав Каськів.

Як відомо, Євробаскет-2015 проходитиме в шести містах України: у Києві, Одесі, Дніпропетровську, Донецьку, Харкові та Львові.

Джерела[ред.]