Телевізійний сюжет про напад на Грузію призвів до паніки та скандалу

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

15 березня 2010

Репортаж грузинської телекомпанії «Імеді», що містив моделювання можливого вторгнення Росії до Грузії схожого на війну 2008 року викликав паніку серед населення, протести грузинської опозиції та осуд світової спільноти.

Паніка серед населення була викликана тим, що сюжет вийшов лише 18 місяців після закінчення війни між Грузією і Росією і багато глядачів сприйняли його за справжні події. Під час ефіру транслювалися кадри з минулорічного конфлікту, а також попередні записи заяв російського та грузинського президентів. В сюжеті також лунали повідомлення про те, що російські війська ніби піддавали бомбардуванню грузинські військові бази і тбіліський аеропорт. За версією телекомпанії, нове вторгнення мало бути викликане вбивством лідера сепаратистів Південної Осетії.

За твердженням «Імеді», цей сюжет мав намір представити, що могло б статися під час нового вторгнення Росія в Грузію. На початку та в кінці більш ніж півгодинного репортажу повідомлялося, що події не були реальними, однак більшість телеглядачів не помітили цього повідомлення і сприйняли сюжет за справжній початок військових дій. За даними місцевих аварійних служб, під час ефіру велика кількість людей телефонували про допомогу.

Приблизно через дві години після закінчили телепрограми, телестанція вибачилась за "занепокоєння", яке викликав цей сюжет. Незважаючи на це, репортаж викликав хвилю обурення та протестів як серед населення, так і опозиції, міжнародних спостерігачів. Голова Грузинської Православної Церкви Патріарх Ілля II виступив із заявою і назвав цей сюжет "злочином перед грузинським народом". Низка працівників телекомпанії, які брали участь у підготовці репортажу оголосили про намір піти у відставку.


Джерела[ред.]

Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: