Україна придбала 1% каналу "EuroNews"

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

9 вересня 2005


Логотип «EuroNews»

Тільки сьогодні стало відомо, що Віктор Ющенко підписав заяву про звільнення Тараса Стецьківа вже після того, як останній підписав договір про купівлю 1% акцій каналу «EuroNews».

Прес-служба Національної телекомпанії України повідомила, що ця угода забезпечує входження України в інформаційний простір, оскільки в трьохмісячний термін буде створена повноцінна україномовна редакція в Ліоні. При цьому «EuroNews» буде транслюватися українською мовою і в Франції, і в Україні.

Для формування української редакції необхідні інвестиції у розмірі 3 млн євро. Планується, що українську редакцію буде створено протягом вересня-листопада. Вона буде складатися з 17 професійних журналістів, яких будуть відбирати за конкурсом. Україномовна версія «EuroNews» буде виходити на «Першому» телеканалі щонайменше 3 рази на день.

Придбання акцій дає можливість громадянинам України оперативно отримувати інформацію з різних куточків світу. Віднині Україна на рівних з іншими країнами-членами Європейського мовного союзу буде інформувати європейських глядачів про важливі події вітчизняного життя.

На цей час «EuroNews» нараховує 19 країн-засновниць. У п'ятірку лідерів-акціонерів входять: Франція, Італія, Іспанія, Швейцарія та Росія.

Джерело[ред.]