Сашко Лірник: Мене цікавить лише те, щоб телеканал показував українські новини і українські передачі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 квітня 2013

Лого каналу ТВі
Сашко Лірник у Гуляйполі

Другий день триває конфлікт навколо телеканалу ТВі. 23 квітня на офіційному сайті телеканалу з'явилась інформація, що новим генеральним директором телеканалу став Артем Шевченко, який змінив у керівництві каналу Наталю Катеринчук. Новим інвестором каналу став американський бізнесмен О. Альтман. Разом із тим, генеральний директор ТВі Н. Катеринчук повідомила, що інформація про зміну керівництва каналу не відповідає дійсності, а власник ТВі К. Кагаловський заявив про рейдерське захоплення каналу. Частина колективу каналу ухвалила рішення не виходити в ефір у вівторок. У той же час, Президент телеканалу ТВі Віталій Портніков та колишній генеральний директор Микола Княжицький вважають, що непорозуміння між власниками не повинні відбитися на якості роботи каналу і канал залишиться об'єктивним. Нове керівництво каналу пообіцяло повернути авторські програми Марії Бурмаки та Вахтанга Кіпіані та прибрати нічне еротичне шоу.

Ось як прокоментував останні події на каналі відомий український телеведучий, музикант, актор та автор телепрограм Сашко Лірник у власному блозі на Facebook, який з люб'язного дозволу[1] автора ми розміщуємо повністю:

Зараз я напишу те, що не сподобається багатьом. Проте маю одну погану звичку — завжди говорити те що думаю, навіть якщо це іде врозріз із думкою більшості. Ще маю одну рису — я не продаюсь і не підігрую нікому. Отже — стосовно каналу ТВі.

Я не знаю і не знав хто є власником каналу, хто є продюсером і т.ін. І мені це АБСОЛЮТНО НЕ ЦІКАВО. Мене цікавить лише те, щоб телеканал показував українські новини і українські передачі. Їх уже не залишилося.

Я був учасником останньої програми Марійки Бурмаки і бачив як вона плакала (вибач Марійко) від того що закривають те, у що вона вклала свою душу. Також я бачив як цинічно вигнали Ганю Безулик з ефіру, після її чудової програми з опозицією. Мою програму теж тупо закрили, якраз після її виходу в фінал «телетріумфу» із формулюванням «ну ти ж розумієш….»(взагалі шикарна фраза). Ну і так далі — на ВСІХ телеканалах, які суцільно опанувала антиукраїнська наволоч. Навіть на улюбленому каналі, який ще тримався, ввечері крутили мнякеньку порнуху, яка викликала відразу.

До чого я це все? А до того -

ЯКЩО НА ТВІ, ПІСЛЯ ЗМІНИ ВЛАСНИКА ВІДРОДИТЬСЯ ПРОГРАМА «МУЗИКА ДЛЯ ДОРОСЛИХ», ВІДРОДИТЬСЯ ПРОГРАМА АНІ БЕЗУЛИК, ВІДРОДЯТЬСЯ ЩЕ ЯКІСЬ УКРАЇНСЬКІ ПРОГРАМИ — ТО Я БУДУ ЩИРО ВІТАТИ ТАКУ ЗМІНУ ВЛАСНИКА!

Я поважаю журналістів ТВі і люблю їх. Тому прошу у них вибачення за свою думку, в той час як вони страйкують. Наскільки я зрозумів-нікого з них не звільняють і не репресують. Але тенденція до закриття програм на ТВі за останній рік свідчила, що їхнім програмам теж недовго залишилося жити. Може варто перестати кидатися на амбразуру за інтереси власників? Вони в будь-якому разі не програють і голодними не залишаться.

Ще раз прошу вибачення-я не знайомий з закулісним життям каналу-я український споживач їхньої праці. І дуже не хочу щоб ми втратили «віконечко в український світ», яке почало закриватися.

Сашко Лірник  — відомий український музикант-лірник, казкар, актор та автор телепрограм, «Заслужений працівник культури України». У 1999–2002 роках — автор і ведучий телепередачі «Казки лірника Сашка». У 2000 році дитячим журі названий «кращим дитячим письменником України». В 2003 році диск «Казки лірника Сашка для дорослих і дітей» був визнаний кращим альбомом України (опитування журналу «Політика і культура»). У 2010 році отримав приз глядацьких симпатій і став лауреатом кінофестивалю «Відкрита Ніч» за кращий сценарій (мультсеріал «Моя країна-Україна», який сам і озвучував). З 2010 року — автор і ведучий програми для дітей «Світанок» на каналі ІСТV. В грудні 2011 року програма для дітей «Світанок» на каналі ICTV була закрита.

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]