Журналісти ТВі оголосили страйк на знак протесту проти рейдерського захоплення каналу

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

23 квітня 2013

Український медіа простір у вівторок зранку збурили події навколо телеканалу ТВі. З телеканалом, який досі був одним з лідерів правдивого ефіру в Україні почали відбуватись маніпуляції. У ситуації, коли нові та старі власники та інвестори каналу розбираються у своїх правах на власність, страждають глядачі та журналісти, які не можуть чесно виконувати свою роботу. Після засідання трудового колективу, журналісти вирішили не виходити сьогодні в ефір.

Нагадаємо, що зранку 23 квітня на офіційному сайті ТВі з'явилась інформація, що новим генеральним директором телеканалу став Артем Шевченко, який змінив у керівництві каналу Наталію Катеринчук. Новим інвестором каналу став американський бізнесмен О.Альтман. Разом із тим, генеральний директор ТВі Н.Катеринчук повідомила, що інформація про зміну керівництва каналу не відповідає дійсності, а власник ТВі К.Кагаловський заявив про рейдерське захоплення каналу. Він заперечив продаж каналу і звинуватив О.Альтмана в підробці довіреності його компанії.

Мустафа Найєм
« Трудовий колектив каналу ТВі прагне розібратись, хто став власником каналу та буде визначати його редакційну політику. »

Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» заявив один з ведучих каналу Мустафа Найєм. За словами Найєма, колектив каналу ухвалив рішення не виходити в ефір у вівторок. Журналіст відзначив, що у відповідь на пропозицію організувати зустріч в ефірі нового та старого власника та керівників каналу, йому повідомили, що пускати на канал старого керівника заборонено.

« Новий директор не пустив на перший же ефір старого директора. Це вже є втручання у редакційну політику каналу »

Увечері 23 квітня на ТВі запустили в ефір повтори програм. Колектив каналу не пустили в ефірну кімнату. Ведучий Павло Шеремет повідомив в Twitter:

« В ефірі каналу ТВі сьогодні ви побачите вчора!!!... Шевченко скасував ефір Мустафи і Ілони. Ставлять повтор вчорашньої »

На зустріч із колективом каналу прийшли новий інвестор Олександр Альтаман, новий гендиректор Артем Шевченко та колишній власник ТВі Костянтин Кагаловський, який раніше спростував продаж каналу і звинуватив Альтмана в підробці довіреності його компанії.

Офіційну позицію колективу висловила на своїй сторінці в Facebook журналістка Анастасія Станко:

Сьогодні, 23 квітня, зранку співробітники каналу ТВі опинилися в ситуації, яка за зовнішніми формальними ознаками скидається на рейдерське захоплення телеканалу. На своє робоче місце було недопущено генерального директора телекомпанії «Телерадіосвіт» Наталю Катеринчук разом із багаторічним власником каналу Костянтином Кагаловським. На офіційному сайті tvi.ua було розповсюджено прес-реліз, згідно з яким змінено структуру власності компанії, новим керівником призначено журналіста Артема Шевченка, а Наталю Катеринчук відповідно звільнено. На загальних зборах колективу було представлено в якості нового інвестора американського бізнесмена Алєксандра Альтмана, попередній власник був оголошений неіснуючим.

Першим кроком «нового» керівництва, в особі Артема Шевченка, стало недопущення до ефіру формально легітимного генерального директора Наталі Катеринчук. Згодом нове керівництво узагалі зняло з ефіру програму Сьогодні про головне і замість неї запустили повтор. Редактори та журналісти ТВі не змогли оприлюднити своєї позиції щодо ситуації на каналі.

Журналісти ТВі вимагають:

— Припинити рейдерське захоплення телеканалу. — Дати можливість журналістам вийти в прямий ефір зі своєю заявою щодо ситуації на каналі. — Аби правоохоронні органи встановили законність зміни керівництва та інвесторів каналу — Забезпечити невтручання в діяльність каналу і припинити випадки цензури, що вже з'явилися на ТВі.

Див. також[ред.]


Джерела[ред.]

. «Новий керівник ТВі вже втручається у редакційну політику - Мустафа Найєм». Голос Америки, . «Журналісти ТВі оголосили страйк: їм не дали вийти в ефір і запустили повтори». Дзеркало тижня,