Перейти до вмісту

Українська сторона підтвердила готовність ЗСУ до відведення біля Станиці Луганської, але бойовики посилили обстріли

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

13 жовтня 2016

Українська сторона СЦКК підтверджує готовність Збройних Сил України до відведення сил у Станиці Луганській, водночас, останніми днями бойовики посилили обстріли, в тому числі, з використанням забороненого озброєння. Про це повідомив прес-центр штабу АТО.

Зокрема,10 жовтня спостерігачі СММ зафіксували один вибух в межах ділянки розведення біля залізничного мосту в Станиці Луганській. 11 жовтня в період 21.23 – 21.30 спостерігачами української сторони СЦКК зафіксовано обстріл н.п. Станиця Луганська з боку пам’ятника Князю Ігорю (ОРЛО) з використанням підствольного гранатомета ГП-25 (6 пострілів). 12 жовтня близько 20.15 спостерігачі української сторони СЦКК візуально спостерігали, як біля пішохідного мосту, група озброєних осіб на території ОРЛО розпочала хаотичну стрілянину зі стрілецької зброї, а о 20.53 було здійснено обстріл позицій підрозділів ЗС України зі станкового протитанкового гранатомета (2 постріли) та 7 черг з великокаліберного кулемета.

«Зазначене свідчить про небажання керівництва ОРДО/ОРЛО виконувати Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил і засобів, та ставить під сумнів можливість розведення сил і засобів на ділянці №1 протягом найближчого часу. Таким чином керівництво ОРДЛО в черговий раз зриває виконання Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи», - ідеться в повідомленні.

Також зазначається,що згідно із звітами СММ ОБСЄ, наразі не створені умови для забезпечення моніторингу і верифікації процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках на постійній основі, що також ускладнює об’єктивний контроль за процесом розведення.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

1 жовтня відведення відбулося поблизу Золотого, 7 жовтня - біля Петрівського. Розведення сил і засобів у Станиці Луганській було заплановане на 9 жовтня, проте не відбулося через обстріли бойовиків.

У Головному управлінні розвідки Міноборони зазначали, що відведення у Станиці Луганській заплановане на 13 жовтня.

Джерела[ред.]