Українські шаблістки виграли чемпіонат світу з фехтування

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 серпня 2013

Ольга Харлан

В останній день чемпіонату світу в Будапешті. Українські фехтувальниці здобули «золото» в командній шаблі. Українська команда, в складі якої були олімпійські чемпіонки Ольга Харлан і Галина Пундик, а також Олена Вороніна та Аліна Комащук, у фіналі перемогла російську команду з рахунком 45:44. Третє місце посіли американки, які в матчі за третє місце перемогли італійок.

На шляху до фіналу українки здолали команди Казахстану в 1/8 фіналу (45:20), Китаю в чвертьфіналі (45:31), а в півфіналі перемогли італійок (45:34).

У фіналі українкам довелося зустрітися з росіянками, яким вони поступалися в фіналах на трьох попередніх чемпіонатах. У першому бою перемогу здобули росіянки 4:5, два наступних поєдинки були рівними — по 5:5, а в четвертому українкам вдалося перемогти — 6:4 і вийти вперед загалом — 20:19, однак далі перевага була на боці росіянок. Під час 8-го бою вони навіть вигравали 30:39, однак Аліні Комащук вдалося скоротити рахунок до 35:40. В останньому бою зійшлися лідерки обох команд — Ольга Харлан і Катерина Дяченко (які вже зустрічалися у фіналі індивідуальних змагань, де перемогла українка). Ольга спочатку пропустила два удари, одна згодом завдала 6 поспіль точних ударів, скоротивши рахунок до 41:42. Але тут російська спортсменка спочатку викликала лікаря на доріжку, а потім і зовсім попросила замінити її на Діну Галіакбарову через травму ноги. Ольга нанесла 3 поспіль точних удари, вийшовши вперед — 44:42, однак Діні вдалося зрівняти рахунок. З рештою вирішального удару завдала українка — 45:44.

Призери:

Україна Україна

Ольга Харлан
Аліна Комащук
Галина Пундик
Олена Вороніна

Росія Росія

Катерина Дяченко
Яна Єгорян
Діна Галіакбарова
Юлія Гаврилова

США США

Ібтіхадж Мухаммад
Енн-Елізабет Стоун
Дагмара Возняк
Маріель Загуніс

Джерела[ред.]