У Великій Британії арештовано більше ніж 1 200 осіб

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 серпня 2011

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон виступив з промовою на позачерговій сесії парламенту із заявою, що в країні заарештовано вже понад 1 200 осіб, підозрюваних в участі в безладах.

У свою чергу, помічник заступника комісара поліції Лондона Стів Каванагх повідомив, що рано вранці в четвер 11 серпня поліцейські почали здійснювати арешти підозрюваних в різних районах Лондона. За його словами «в найближчі години і дні» буде зроблено більше ста арештів.

На адресу Кемерона лунає також критика у зв'язку з його планами скоротити бюджет поліції на 20 відсотків. В середу мер Лондона Борис Джонсон висловив невдоволення запропонованими скороченнями, заявивши, що скоєні безчинства вказують на те, що «значного скорочення» кількості поліцейських бути не повинно. Кемерон підкреслив, що скорочення «не відіб'ються на видимій присутності поліцейських».

Після чотирьох ночей безладів, ніч з середи на четвер виявилася першою спокійною ніччю у Великій Британії. Поліція і інші свідки зафіксували лише незначні інциденти.

Заворушення у країні почалися після того, як минулого тижня поліція застрела 29-річного жителя Тоттенхема - одного з відсталих в економічному відношенні районів Лондона. У ході заворушень сотні молодих людей, які заявляли, що вони втомилися від безробіття та скорочення урядової допомоги, підпалювали будинки й машини, грабували магазини, били вікна і нападали на поліцейських.

У середу поліція Бірмінгема почала розслідування у справі про вбивство. Три людини були насмерть збиті машиною, коли вони намагалися захистити свій район від мародерів. Поліція заявляє, що підозрюваних у скоєнні злочину затримано.

Прем'єр-міністр Кемерон раніше вже направив поліції підкріплення і дозволив використовувати водомети для розгону агресивних юрб молоді.


Джерела[ред.]

російська мова Ця стаття є перекладом з іншомовної сторінки ВікіНовин 12 серпня 2011