У Киргизстані введено надзвичайний стан

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

31 травня 2013

Інші новини Киргизстану
Місцерозташування Киргизстану

Карта, що показує місце розташування Киргизстану

Також завітайте на портал «Киргизстан»
Киргизстан


Уряд Киргизстану ввів надзвичайний стан в одному з районів на півночі країни після зіткнень спецназу і демонстрантів у районі золотого рудника «Кумтор».

Після кількох днів протестів у п'ятницю міліція розігнала демонстрантів, які заблокували дорогу, що веде до копальні. 92 людини були арештовані. Про це на прес-конференції повідомив прем'єр-міністр Жанторо Сатибалдієв.

Через кілька годин правоохоронці застосували сльозогінний газ і світло-шумові гранати в ході нових зіткнень з сільськими жителями, які намагалися захопити енергетичну підстанцію і відключити подачу електрики на рудник, повідомили представники органів внутрішніх справ.

У ході зіткнень постраждали кілька демонстрантів.

У вівторок місцеві жителі заблокували дорогу до родовища «Кумтор» у Джеті-Огузькому районі та погрожували рушити до копальні, якщо уряд не розірве угоду з компанією Centera Gold, якій належить копальня.

Президент Алмазбек Атамбаєв увів надзвичайний стан і комендантську годину в Джеті-Огузькому районі Іссик-Кульської області до 10 червня, повідомили в його адміністрації.

Рудник Кумтор, що знаходиться високо в горах Тянь-Шаню є найбільшим родовищем золота в Киргизстані і має велике значення для економіки цієї країни.

Місцеві жителі висунули цілу низку вимог до Centerra Gold — від будівництва доріг і дитячого саду, до прокладки водопроводу, надання їм довгострокових позик, надання роботи на копальні та закупівлю обладнання для місцевих лікарень.