Перейти до вмісту

У Мінську запланували ще одну спробу припинити вогонь

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 лютого 2015

Лукашенко, Путін, Меркель, Олланд, Порошенко

У Мінську лідери «нормандської четвірки» — Петро Порошенко, Володимир Путін, Ангела Меркель, Франсуа Олланд, а також президент Білорусі Олександр Лукашенко, домовились про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого цього року. Учасникам переговорів було розглянуто документ «Комплекс заходів по виконання Мінських домовленостей», що підготувала контактна група, до складу якої входили представники терористичних організацій ДНР і ЛНР Денис Пушилін і Владислав Дейнего, екс-президент України Леонід Кучма, спеціальний представник голови ОБСЄ Хайді Тальявіні і посол РФ у Києві Михайло Зурабов.

Документ, підготовлений «тристоронньою контактною групою», передбачав такі кроки[1]:

«
  1. Загальне припинення вогню з 00.00 годин 15 лютого.
  2. Відведення важкого озброєння на другий день від припинення вогню: українські війська від фактичної лінії, бойовики — від лінії 19 вересня.
  3. Моніторинг припинення вогню вестиме ОБСЄ.
  4. Діалог про вибори на захоплених територіях, межі яких у «лінії 19 вересня» мають бути зафіксовані постановою Верховної Ради.
  5. Амністія для учасників подій, «що мали місце в Донецькій та Луганській областях».
  6. Обмін полоненими «всіх на всіх».
  7. Допуск гуманітарки.
  8. Відновлення соціально-економічних зв'язків, відновлення соцвиплат.
  9. Відновлення повного контролю над кордоном з боку Києва, яке має початись «в перший день після місцевих виборів і завершитись після загального політичного урегулювання» (вибори і конституційна реформа) але до кінця 2015 року.
  10. Виведення усіх іноземних військових формувань та найманців під контролем ОБСЄ.
  11. Конституційна реформа зі вступом у силу нової конституції, яка передбачатиме в якості ключового елемента «децентралізацію» та затвердження «особливого статусу окремих районів Донецької і Луганської областей».
  12. Питання виборів мають узгоджувати з «представниками окремих районів».
»

Натомість, інформація про зміст домовленостей, досягнутих четвіркою на даний момент виглядає суперечливою. Так, В. Путін повідомив про те, що саме документ, підписаний раніше «тристоронньою групою» і був підписаний нормандською четвіркою, тоді як «підписати заяву про підтримку імплементації мінських домовленостей» учасники переговорів не змогли. Путін також підкреслив, що «прикордонні питання будуть вирішуватися за погодженням з „ДНР“ та „ЛНР“», а також наголосив на досягнутих домовленостях про проведення конституційної реформи в Україні, яка «врахує інтереси населення Донбасу», а «Українські війська повинні будуть відвести техніку від фактичної лінії розмежування, а бойовики — від лінії, зафіксованої в Мінському меморандумі».

Петро Порошенко натомість підкреслив, що «ні про яку автономії на сході України чи федералізацію рішення не приймалися», а «всі найманці з території України повинні бути виведені найближчим часом», і не підтвердив факту підписання ним тих чи інших документів. Крім того Петро Порошенко заявив про домовленість щодо звільнення полоненої Надії Савченко.

Щодо позиції ватажків бандформувань, то інформація також є суперечливою. Так, у повідомленні інформагенства УНН йдеться про те, що Плотницький і Захарченко підписали «запропонований нормандською четвіркою» документ по врегулюванню ситуації на південному сході України, однак при цьому наводиться текст підготовлений «тристоронньою контактною групою».

Ряд ЗМІ повідомляють про конфузи, що трапилися під час переговорів. Так, телекамери зафіксували, як В. Путін вчергове зламав ручку, а Олександр Лукашенко перешкоджав Володимиру Путіну у спробі посунути стілець й присісти за стіл.


Посилання

[ред.]

Примітки

[ред.]