У Мінську сьогодні судитимуть трьох українців, затриманих на День Волі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

25 березня 2013


День Волі-2007 в Мінську

У центрі Мінська у неділю білоруська опозиція відзначила День Волі та провела ходу, приурочену до 95-річчя проголошення Білоруської Народної Республіки.

Під час акції співробітники міліції затримали вісьмох учасників, троє з яких — громадяни України. Про це повідомив представник Посольства України в Білорусі:

« Посольство отримало інформацію про те, що вчора було затримано троє громадян України — двоє дівчат і один неповнолітній юнак »

 

Він також повідомив, що до Мінська виїхали батьки неповнолітнього українця.

За даними білоруського правозахисного центру «Весна», стосовно затриманих складено протоколи про правопорушення, передбачене статтею 23.4 Кодексу про адміністративні правопорушення Білорусі (непокора законному розпорядженню або вимозі посадовця при виконання ним службових повноважень). Санкція цієї статті передбачає покарання до 15 діб арешту.

Громадяни України, затримані в Мінську в неділю під час акції білоруської опозиції, постануть перед судом сьогодні.

Акцію опозиції було приурочено до Дня Волі, річниці проголошення незалежності Білоруської народної республіки.

День Волі — неофіційне національне свято, відзначається в Білорусі в річницю виникнення першої національної білоруської держави, Білоруської Народної Республіки, незалежність якої було проголошено 25 березня 1918 року.

З початку 1990-х років в Мінську та інших містах Білорусі проводяться політичні акції, мітинги, ходи, присвячені цій даті. Ці масові акції неодноразово насильницьки перепинялися міліцією, активісти, що брали участь в них, арештовувалися. Сучасна форма назви цього свята з'явилася в опозиційним білоруській пресі на початку 1990-х років.

Джерела[ред.]