Перейти до вмісту

Уперше в історії Євробачення на конкурсі звучатиме пісня білоруською мовою

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Артем Лук'яненко та Ксенія Жук

21 січня 2017

Уперше в історії на Євробаченні звучатиме пісня білоруською мовою. Пісня звучатиме у виконанні дуету Naviband, які представлятимуть Білорусь на конкурсі в Києві. Їхня пісня «Гісторыя майго жыцця» («Історія мого життя») була єдиним повністю білоруськомовним треком з 13-ти, що звучали у фіналі. Варто зауважити, що рішення глядачів і журі не збіглося. Глядачі назвали переможцями гурт «PROвокація». Журі ж віддало перевагу саме Naviband. В результаті за сумою балів перемогли Naviband.

« Білоруська мова — одна з наймилозвучніших в Європі. Коли чуєш її, одразу хочеться співати. Тільки чомусь за 12 років участі Білорусі у Євробаченні наші представники не виконали жодної пісні білоруською. »

Говорить учасниця Navi Band Ксенія Жук.

NAVIBAND — білоруський музичний гурт з Мінська. До його складу входять: Артем Лук'яненко (вокал, гітара), Ксенія Жук (вокал, клавіші), а також музиканти Владислав Чещевик (бас), Олександр Тобольський (електроніка), Володимир Бегер (ударні). Гурт NAVI брав участь у відборі Білорусі на Євробачення 2016 з піснею «Гета зямля» (Ця земля), в фіналі якого зайняла 4 місце.

У 2017 році гурт знову взяла участь на відборі Білорусі з композицією «Гісторыя майго жыцця» (Історія мого життя). 30 листопада гурт пройшов прослуховування і була відібрана для участі у фіналі відбору 20 січня 2017 року.

У фіналі національного відбору дует посів 1 місце і представить Білорусь на Євробачення 2017, яке пройде в травні 2017 року Києві.

20 січня Naviband видали новий альбом, який отримав назву «Ілюмінація». До диску увійшли вісім треків, в тому числі і представлена раніше «Колискова», записана спільно з російським письменником Євгеном Гришковцем.

62-й Міжнародний конкурс пісні «Євробачення-2017» цього року буде проходити в Україні з 9 по 13 травня. Він проходитиме у місті Києві, після перемоги Джамали в конкурсі Євробачення 2016 року в Стокгольмі з піснею «1944». Конкурс проходитиме в Україні вдруге після 2005 року. Станом на 31 жовтня 2016 року 43 країни погодилось брати участь у конкурсі. Місцем проведення конкурсу офіційно визначено приміщення Міжнародного виставкового центру у місті Києві.

Зовнішні відеофайли
Дует Naviband (Білорусь)
Navi Band - "Гісторыя майго жыцця"

Джерела[ред.]