У Києві стартував конкурс "Євробачення"

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

07 травня 2017

У Києві стартував міжнародний пісенний конкурс Євробачення. Місцем проведення конкурсу став Міжнародний виставковий центр, що на Лівобережжі. Організаторами - Європейський мовний союз та Національна суспільна телекомпанія України.

Церемонія відкриття Євробачення відбулася 7 травня, півфінальні конкурсні виступи пройдуть увечері 9-го та 11-го травня, фінал - увечері 13-го травня. Вартість квитків становить від 199 гривень на денні репетиції до 39 тисяч на фінал (найдорожчий доступний на біржі квиток станом на 9 травня). До розчарування українських поціновувачів конкурсу, квитки оформлюються російською мовою.

На проведення конкурсу Кабмін виділив 450 млн гривень. Це майже стільки ж, скільки виділяється на річну діяльність усіх 10 українських національних колективів, 25 філармоній та 17 цирків (537 млн). Відомо, що з цієї суми півмільйона було виділено на виготовлення довжелезного червоного килима, яким проходитимуть учасники євробачення, 986 тисяч - гонорар співачки Джамали і 394 тисячі - гонорар співачки Руслани (що перевищує місячну зарплату артистів національних колективів у 50-100 разів).

За свідченням народного депутата Є. Рибчинського, витрати на конкурс були сильно завищені.

« "Дизайн сцени, тобто малюнок, ескіз, коштував нам з вами майже три з половиною мільйони гривень. Це в 10 разів дорожче його справжньої ціни. Кардебалет майже 4 мільйони. Це теж у 10 разів більше реальної суми. Інтернет в кабіни коментаторів - 14 мільйонів гривень. Це в 20 разів більше ніж справжні витрати. Ноутбуки для організаторів - 3 мільйони грн. Мало того, що це в 15 разів більше, ніж треба, це ще є повним абсурдом. Що це за члени оргкомітету, в яких немає власних гаджетів?" »

Значну частину коштів напередодні конкурсу було вкладено також у реконструкцію виходів зі станції метро "Лівобережна", а також території навколо МВЦ. Зокрема, результатом реконструкції стало скасування маршрутів громадського транспорту, що сполучали місце проведення конкурсу з житловими масивами Воскресенка і Троєщина (відповідні маршрути були переспрямовані до станції метро "Дарниця"). Крім того було перекрито транспортний рух вулицею Хрещатик заради розташування там "фан-зони" Євробачення.

Джерела[ред.]