Перейти до вмісту

Білоруський правозахисник отримав премію Гавела "за щоденну боротьбу проти свавілля та авторитаризму"

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

30 вересня 2013

Лауреатом премії імені Вацлава Гавела став білоруський правозахисник, керівник правозахисного центру «Весна» Алєсь Бєляцкій. Це оголосив голова Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон на церемонії в Страсбурзі 30 вересня.

"У своїй щоденній боротьбі проти порушень прав людини, несправедливості, свавілля та авторитаризму Алесь Бєляцький безперервно працював для того, щоб громадяни Білорусі могли одного разу приєднатись до наших європейських стандартів", - сказав Міньйон.

Серед інших номінантів на премію були грузинська Асоціація молодих юристів та китайська правозахисна мережа.

На церемонії була присутня дружина Бєляцкого Наталія Пінчук.

Як відомо, наприкінці 2011 року у Мінську Алєся Бєляцкого засудили до 4,5 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Його визнали винним у приховуванні доходів і несплаті податків із грошей, які міжнародні спонсори направляли на правозахисну діяльність та допомогу білоруським репресованим. Правозахисники вважають цей вирок політично вмотивованим.

Премія імені Вацлава Гавела щорічно вручається ПАРЄ спільно з Бібліотекою Вацлава Гавела і фондом Charta 77. Головною метою премії, яка становить € 60 тис, є заохочення видатних діячів громадянського суспільства, які займаються захистом прав людини.

Премія заснована в пам’ять про останнього президента Чехословаччини і першого президента незалежної Чехії, правозахисника і драматурга Вацлава Гавела.

Джерела[ред.]