Перейти до вмісту

В рамках обміну на підконтрольну територію України повернулись утримувані окупантами військові та цивільні особи

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

29 грудня 2019

29 грудня звільнено 81 особу. 76 з них повернулися в Україну, а п'ятеро залишилися на тимчасово окупованих територіях зі своїми сім'ями.

Обмін відбувся нв КПП «Майорське», а зустріч з рідними та близькими на летовищі в аеропорту «Бориспіль». Приїхав на зустріч також Президент України Володимир Зеленський.

Президент назвав великим досягненням звільнення українців з полону та їхнє повернення на підконтрольну Україні територію, до рідних і близьких.

«Я хочу привітати всіх українців. Я не знаю, як це назвати. Велика перемога. Найголовніше – люди вдома», – сказав Глава держави під час спілкування з представниками ЗМІ після того, як літак зі звільненими 76 українцями приземлився в аеропорту «Бориспіль».

Не зважаючи на позитивну новину щодо визволення українських громадян формат обміну викликав певну негативну реакцію у суспільстві, так як українською стороною передано бойовиків, терористів та «беркутівців», що причетні до розстрілів на Майдані під час Революції Гідності.

Передача колишніх працівників спецпідрозділу «Беркут» була умовою взаємного звільнення у форматі «всіх встановлених на всіх встановлених». Це рішення було політичним і складним, але воно не вплине на розслідування злочинів, вчинених проти активістів Майдану, заявив Президент України Володимир Зеленський.

«Щодо «беркутівців» – так, це умова цього звільнення «всіх на всіх». Ми забирали наших героїв. Я вважаю, що це було складне рішення. Рішення політичне – це правда», – сказав Президент після зустрічі українців, які повернулися на підконтрольну територію в рамках найбільшого в історії України звільнення утримуваних осіб.

«Якщо б вони залишилися, ми не отримали б наших розвідників, не отримали б хлопців, які захищали Україну, були в Дебальцевому», – додав Глава держави.

За його словами, головним пріоритетом у процесі взаємного звільнення є повернення громадян живими.

Крім того, Президент пообіцяв, що включення екс-«беркутівців» до списків взаємного звільнення не вплине на розслідування справ Майдану.

«Це ніяк не впливатиме на справи Майдану. Як я і обіцяв, справи Майдану ми закінчимо. Обов'язково», – сказав він.


Посилання[ред.]