В рамках обміну на підконтрольну територію України повернулись утримувані окупантами військові та цивільні особи

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

29 грудня 2019

Meeting detained people from occupied territory of Donetsk and Luhansk region (29 December 2019) 20.jpg

29 грудня звільнено 81 особу. 76 з них повернулися в Україну, а п'ятеро залишилися на тимчасово окупованих територіях зі своїми сім'ями.

Обмін відбувся нв КПП «Майорське», а зустріч з рідними та близькими на летовищі в аеропорту «Бориспіль». Приїхав на зустріч також Президент України Володимир Зеленський.

Президент назвав великим досягненням звільнення українців з полону та їхнє повернення на підконтрольну Україні територію, до рідних і близьких.

«Я хочу привітати всіх українців. Я не знаю, як це назвати. Велика перемога. Найголовніше – люди вдома», – сказав Глава держави під час спілкування з представниками ЗМІ після того, як літак зі звільненими 76 українцями приземлився в аеропорту «Бориспіль».

Не зважаючи на позитивну новину щодо визволення українських громадян формат обміну викликав певну негативну реакцію у суспільстві, так як українською стороною передано бойовиків, терористів та «беркутівців», що причетні до розстрілів на Майдані під час Революції Гідності.

Передача колишніх працівників спецпідрозділу «Беркут» була умовою взаємного звільнення у форматі «всіх встановлених на всіх встановлених». Це рішення було політичним і складним, але воно не вплине на розслідування злочинів, вчинених проти активістів Майдану, заявив Президент України Володимир Зеленський.

«Щодо «беркутівців» – так, це умова цього звільнення «всіх на всіх». Ми забирали наших героїв. Я вважаю, що це було складне рішення. Рішення політичне – це правда», – сказав Президент після зустрічі українців, які повернулися на підконтрольну територію в рамках найбільшого в історії України звільнення утримуваних осіб.

«Якщо б вони залишилися, ми не отримали б наших розвідників, не отримали б хлопців, які захищали Україну, були в Дебальцевому», – додав Глава держави.

За його словами, головним пріоритетом у процесі взаємного звільнення є повернення громадян живими.

Крім того, Президент пообіцяв, що включення екс-«беркутівців» до списків взаємного звільнення не вплине на розслідування справ Майдану.

«Це ніяк не впливатиме на справи Майдану. Як я і обіцяв, справи Майдану ми закінчимо. Обов'язково», – сказав він.


Посилання[ред.]