В рамках обміну на підконтрольну територію України повернулись утримувані окупантами військові та цивільні особи
29 грудня 2019
- 25 лютого 2021: У Боярці школярки отруїлися таблетками
- 11 лютого 2021: Українська криптовалюта Карбованець різко зросла у ціні
- 29 січня 2021: Фольварочний Василь Іванович. 80 років видатному майстру слова
- 19 січня 2021: Всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського цьогоріч проходить у кілька етапів
- 1 січня 2021: В Україну повернулися дві жінки та семеро дітей, які перебували в таборах для біженців на території Сирії
- 30 грудня 2019: В рамках обміну на підконтрольну територію України повернулись утримувані окупантами військові та цивільні особи
- 8 вересня 2019: До України повернулися 35 в'язнів Кремля
- 25 квітня 2019: У Верховній раді проголосували за мовний закон
- 30 грудня 2019: В рамках обміну на підконтрольну територію України повернулись утримувані окупантами військові та цивільні особи
- 18 березня 2019: Піраміди бронзового віку знайдено в Україні.
- 31 серпня 2017: Телевежа у Бахмутівці стала до ладу
- 28 липня 2017: Нова телевежа на лінії розмежування забезпечить сигналом окуповану Луганщину
- 30 грудня 2019: В рамках обміну на підконтрольну територію України повернулись утримувані окупантами військові та цивільні особи
- 18 березня 2019: Українська добровольча армія взяла ДФС
- 7 січня 2019: Катастрофа літака Ту-154 в небі над Донецькою областю
- 25 серпня 2017: Азов: Донецький аеропорт втрачено
29 грудня звільнено 81 особу. 76 з них повернулися в Україну, а п'ятеро залишилися на тимчасово окупованих територіях зі своїми сім'ями.
Обмін відбувся нв КПП «Майорське», а зустріч з рідними та близькими на летовищі в аеропорту «Бориспіль». Приїхав на зустріч також Президент України Володимир Зеленський.
Президент назвав великим досягненням звільнення українців з полону та їхнє повернення на підконтрольну Україні територію, до рідних і близьких.
«Я хочу привітати всіх українців. Я не знаю, як це назвати. Велика перемога. Найголовніше – люди вдома», – сказав Глава держави під час спілкування з представниками ЗМІ після того, як літак зі звільненими 76 українцями приземлився в аеропорту «Бориспіль».
Не зважаючи на позитивну новину щодо визволення українських громадян формат обміну викликав певну негативну реакцію у суспільстві, так як українською стороною передано бойовиків, терористів та «беркутівців», що причетні до розстрілів на Майдані під час Революції Гідності.
Передача колишніх працівників спецпідрозділу «Беркут» була умовою взаємного звільнення у форматі «всіх встановлених на всіх встановлених». Це рішення було політичним і складним, але воно не вплине на розслідування злочинів, вчинених проти активістів Майдану, заявив Президент України Володимир Зеленський.
«Щодо «беркутівців» – так, це умова цього звільнення «всіх на всіх». Ми забирали наших героїв. Я вважаю, що це було складне рішення. Рішення політичне – це правда», – сказав Президент після зустрічі українців, які повернулися на підконтрольну територію в рамках найбільшого в історії України звільнення утримуваних осіб.
«Якщо б вони залишилися, ми не отримали б наших розвідників, не отримали б хлопців, які захищали Україну, були в Дебальцевому», – додав Глава держави.
За його словами, головним пріоритетом у процесі взаємного звільнення є повернення громадян живими.
Крім того, Президент пообіцяв, що включення екс-«беркутівців» до списків взаємного звільнення не вплине на розслідування справ Майдану.
«Це ніяк не впливатиме на справи Майдану. Як я і обіцяв, справи Майдану ми закінчимо. Обов'язково», – сказав він.