Перейти до вмісту

Телевежа у Бахмутівці стала до ладу

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

31 серпня 2017

Нова телевежа у Бахмутівці у Новоайдарському районі вже майже тиждень, як стала до ладу, і вже передає 11 теле- й 4 радіосигнали на прифронтовій частині Луганщини. Вежа висотою 134 м забезпечить сигналом українських теле- й радіоканалів мешканців області у радіусі 60 км, зокрема, й території, контрольовані так званою ЛНР: Слов'яносербський район, Луганськ, Алчевськ, Кадіївку. Таким чином, аудиторія, охоплена українськими медіа, зросте до понад 140 тис. осіб замість 42 тис. за старої вежі.

За повідомленням члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського безпосереднє будівництво споруди тривало місяць й було завершене на початку серпня. Офіційне її відкриття відбулося 22 серпня за участі Президента Петра Порошенка, який зазначив, що запуск телевежі має велике значення в умовах інформаційної війни з боку Росії. Кошторис проекту за повідомленням 5 каналу становив 18 млн гривень, підтримку у будівництві надавав уряд США.

Як відомо, вежа у Бахмутівці є третім подібним об'єктом, встановленим на межі окупованих територій протягом останнього року. Наприкінці 2016 року було відновлено телевежу на горі Карачун під Слов'янськом, а на початку 2017-го у селищі Чонгар на Херсонщині було встановлено вежу для трансляції українського сигналу до окупованого Криму.Джерела[ред.]