Перейти до вмісту

У Луганську невідомі підпалили будинок активіста «Дорожнього контролю»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 квітня 2013


У Луганську 3 квітня невідомі намагалися підпалити будинок місцевого активіста «Дорожнього контролю».

Як повідомили у відділі зв'язків з громадськістю ГУМВС у Луганській області, о 02:35 до Артемівського райвідділу міліції звернувся громадянин і повідомив, що горить його приватний будинок. Виїхавши на місце події, міліція встановила, що о 02:20 невідомі кинули біля подвір'я названого будинку дві пластикові пляшки з легкозаймистою речовиною. Пожежа була ліквідована. Вогнем пошкоджена частина шиферної огорожі. Сума збитку з'ясовується.

Як розповів один з активістів «Дорожнього контролю», у момент підпалу власнику будинку лікарі швидкої допомоги ставили крапельницю, що і врятувало будинок від пожежі. За його словами, у пляшках була дивна рідина: при гасінні вогонь розгорався сильніше. Подію активісти не вважають випадковістю, оскільки за 3-4 години до пожежі на інтернет-сторінці вони виклали два звернення до керівництва ДАІ Луганська, в яких говорять про переслідування активістів «Дорожнього контролю».

«Дорожній контроль» — громадська організація, що стежить за роботою ДАІ.Веб-сайт «Дорожнього Контролю» було відкрито у грудні 2008 року. Організація та її активісти зазнають багаточисельних переслідувань з боку влади. У лютому 2012 року рішенням суду припинялась робота сайту організації.[1][2] 24 березня 2012 року на керівника проекту Ростислава Шапошникова було скоєно напад. Двоє невідомих у дворі його будинку на Троєщині заштовхали його у джип, натягли пакет на голову, вивезли за межі міста, побили та кинули на дорозі. У «Дорожньому контролі» напад пов'язали з професійною діяльністю пана Шапошнікова.[3] Також МВС порушило кримінальну справу проти трьох журналістів «ДК» м. Києва і посадила активіста з Одеси. Зараз зазнає переслідувань херсонський журналіст Віталій Косенко, який, як зауважують у Дорожньому контролі, разом з іншими активістами «систематично заважає ДАІ брати хабарі».[4]

Примітки[ред.]

Джерело[ред.]

. «У Луганську невідомі підпалили будинок активіста «Дорожнього контролю»». regionews,

Тексти сайту RegioNews можна поширювати нa умовах ліцензії CC-BY-SA-3.0.