Перейти до вмісту

Майже півтора мільйона мешканців Донбасу нічого не приваблює в Росії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 квітня 2014

Мітинг за єдність України в Донецьку 17 квітня 2014 року

Майже 1,5 мільйона мешканців Донбасу нічого не приваблює в Росії, навіть культура. Таким є один із результатів соцопитування «Думки і погляди населення південного Сходу України: квітень 2014», проведеного 8-16 квітня 2014 року Київським міжнародним інститутом соціології. На запитання «Що вас приваблює в Росії?», 20% опитуваний в Донецькій і Луганській областях відповіли, що нічого. Ще приблизно 10% назвали культуру. У Харківській області «нічого не приваблює в Росії» 30% населення, в Одеській, Миколаївській та Херсонській — близько 40%, а в Дніпропетровській — 55%.

Близько 25% населення південного сходу України підтримують ідею федеративного устрою держави. За унітарну децентралізовану державу виступають 45,2% населення цих областей. 12% опитаних готові підтримати російське військове вторгнення у Донбас. А ще приблизно стільки ж мають твердий намір підтримати українську армію і боротися з загарбниками.

Понад 70% населення південно-східних областей України не згодні з твердженням, що в країні утискають права російськомовних громадян. За введення російської мови як другої державної виступають 11% жителів південного сходу України. При цьому в Донецькій та Луганській областях цей показник вищий за інші — по 17,1%.

Опитування проводилося 10—15 квітня 2014 року. Опитано 3232 респондентів у віці від 18 років у 160 населених пунктах восьми регіонів Півдня та Сходу України: Одеської, Миколаївської, Херсонської, Харківської, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької областях. У кожному окремому регіоні проведено не менше 400 інтерв'ю. Похибка вибірки не перевищує 0,95%.

Джерела[ред.]

. «Думки і погляди населення південного Сходу України: квітень 2014». Дзеркало тижня,