Азов: Донецький аеропорт втрачено

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 січня 2015

Руїни аеропорту Донецьк

Аеропорт Донецьк втрачений — про це йдеться в який з'явився в ніч на четвер, 22 січня 2015, повідомленні на офіційній сторінці батальйону «Азов». Влада України не підтверджують безпосередньо цю інформацію, стверджуючи що бої тривають, частина будівель знаходиться під контролем українських військових, при цьому заявляючи, що відводить свої сили від об'єкта.

На сторінці «Азова» сказано:

«

Як стало відомо, українські воїни, що захищали ДАП, змушені були здати те, що ще рік тому було прекрасним, сучасним летовищем. Епопея героїчної оборони тривала 242 дні. Це більше, ніж оборона Сталінграду і Москви у роки Радянсько-німецької війни. Це більше, ніж інколи триває ціла війна.. <...> Нечесна війна триває, і нечесно виграна противником битва ще стане поперек горла окупантам. Не одна сотня ворогів заплатила нікчемними життями за те, що повірила у путінську пропаганду про боягузливих хохлів, і багато заплатить ще.

»

Редактор порталу «Цензор.нет» Юрій Бутусов повідомив на своїй сторінці в Facebook:

« Оборона Донецького аеропорту. 26 травня 2014 — 22 січня 2015. 242 дня. Новий та старий термінал, вежа управління, все, що могло послужити як опорний пункт оборони повністю знищено. Аеропорт прострілюється прямою наводкою, але з руїн будівлі нового терміналу останні захисники, що вижили, пішли лише сьогодні.. <...> Треба вшанувати пам'ять героїв, які захищали аеропорт так довго і в таких абсолютно невигідних та важких умовах. Дякуємо тим, хто пережив ад останніх днів оборони, але залишився вірним присязі та військовому обов'язку до кінця. Дякуємо тим хто поранений, і вічна пам'ять тим, хто залишився в новому терміналі назавжди... »

Георгій Тука повідомляє деякі відомі йому подробиці операції:

Керівництвом Генерального штабу на чолі з генералом Муженко була розроблена військова операція, суть якої зводилася до наступного: наші хлопці повинні були завдати флангового удару та відкинути ворога вглиб на 3-4 км. Такий удар припускав перетворення Аеропорту з точки розмежування в тиловий об'єкт. Хочеться вірити, що передбачалося і знищення злітної смуги, оскільки крім неї стратегічних об'єктів там уже не залишилося. Якщо на знищення смуги не вистачило півроку, то...
Першу частину завдання наші хлопці виконали успішно: ворог був відкинутий та інформація про те, що бої перемістилися в Донецьк, відповідала дійсності. Однак... Територію або об'єкт мало захопити. Головне — утримати його. А, ось з цим завданням нашим хлопцям впоратися не вдалося. Чому?
Висловлюю свою точку зору, виключно свою. Без деталей. Наприклад, з 10-ти БТРів, до точки «х» змогли дістатися два. Решта встали через поломки. З 10 танків — два. Густий туман. Видимість 20 метрів. Ворог легко придушив зв'язок (як мобільну, так і радіо). Засобів спостереження та коригування в умовах поганої видимості немає.
Ось, в таких умовах опинилися наші хлопці. Їм не залишалося нічого іншого, як відступити. А, у них «на плечах» до будівлі увійшли терористи.
Склалася ситуація, коли на третьому поверсі і на першому — ворог, а на другому — наші. Хлопці викликали вогонь артилерії на себе, сподіваючись сховатися за перекриттями. Так і вийшло. Але, за цей час ворог встиг підірвати опори та стеля звалився на наших хлопців. Під уламками опинилися як живі, так і поранені. На жаль, були і загиблі...
Частині хлопців вдалося покинути аеропорт, частина потрапила в полон. Є надія, що під завалами ще є живі бійці.

Начальник політуправління «Міноборони» самопроголошеної «Донецької народної республіки» Едуард Басурін заявив, що ними взято в полон 17 українських військових:

« Ми звільнили 17 осіб, розібравши завали. Завдяки нашій допомозі вони залишилися живі. В наслідку ми бачимо, що за їхній порятунок Київ віддячив нас обстрілом району Боссе. »

Один із засновників українського волонтерського руху «Армія SOS» Юрій Касьянов повідомляє:

« Аеропорт втрачений. 31-й блок-пост втрачений. Противник напирає. Весь день наші патріоти повідомляють про переміщення російської бронетехніки, артилерії та піхоти в напрямку Шахтарська та Горлівки. Завтрашні битви будуть страшніші за вчорашні. Ворог прагне оточити та знищити нашу армію в котлах; хоче поставити нас на коліна. Хочете цього ?.. Ні?.. — Тоді ставайте в стрій. »

Кілька днів тому, незважаючи на підписані угоди про припинення вогню, бійці ДНР за пітримки російських військових зробили активний наступ на позиції українців в донецькому аеропорту та прилеглих територіях. Три дні поспіль ними повідомлялося про взяття аеропорту, проте насправді ці дані не підтверджувалися. Більше того, українські військові зробили контрнаступ і їм вдалося відкинути нападників. Однак утримати позиції не вдалося і аеропорт був узятий супротивником.


Джерела[ред.]