Перейти до вмісту

Терористи обстріляли зупинку громадського транспорту в Донецьку

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 січня 2015

22 січня близько 8:30 ранку терористи обстріляли зупинку в мікрорайоні Боссе міста Донецьк, в результаті чого за різними даними загинуло від 7 до 13 осіб. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України

За свідченнями місцевих мешканців,

« «Було чотири залпи близько пів на дев'яту ранку, — повідомили очевидці. — Люди попадали як підкошені, у будинках поруч вікна повилітали. На зупинці двоє загиблих, в тролейбусі теж двоє» »

За повідомленням Міністерства оборони України,

« Обстріляний тролейбус знаходився на відстані більше 15 кілометрів від місця дислокації сил АТО, що виключає їх причетність до жахливого акту. Окрім цього, наголошуємо, що українські військовослужбовці ніколи не застосують зброї проти мирного населення.

Натомість всі ці факти свідчать про те, що терористи обстріляли пасажирський транспорт із жилих масивів міста, які контролюються незаконними збройними формуваннями. До цього дня жодних руйнувань у цьому районі зафіксовано не було.

»

Прем'єр-міністр України А. Яценюк зазначив:

« Російські терористи сьогодні знову вчинили жахливий акт проти людяності. Відповідальність за це несе Російська Федерація. Домовленості щодо припинення вогню мають бути виконані негайно. А ключ до встановлення миру в країні – прибрати російських військових і російських бандитів з української території. »

Міністр закордонних справ П. Клімкін зазначив:

« Трагедія на зупинці у Донецьку - наше спільне горе. Через такі терористичні атаки гинуть мирні українці. Росія має зупинити терористів. »

Екс-голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж вважає, що:

« Терористичний акт в Донецьку здійснено з провокаційною метою. Зрозуміло, що це була підготована спецоперація, адже вибух був здійснений якраз після закінчення комендантського часу »

Керівництво терористичної організації натомість звинувачує у теракті українську сторону. Аналогічну позицію займає і керівництво Російської Федерації, зокрема у висловлюваннях С. Лаврова фігурувало твердження про те, що обстріл був начебто здійснений «українськими силовиками».

Джерела

[ред.]