Перейти до вмісту

ДНРівці знищили барельєф Стуса

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 травня 2015

Сьогодні вночі з фасаду корпусу філологічного факультету Донецького національного університету зникли барельєф та меморіальна дошка на честь українського поета і правозахисника Василя Стуса. За повідомленнями очевидців нині на місці пам'ятного знаку цегельна кладка. Раніше представники формування ДНР неодноразово обговорювали питання знищення барельєфу на засіданнях свого так званого парламенту; «депутати ДНР» висловлювали ідею заміни пам'ятного знаку українського поета на погруддя радянського розвідника Миколи Кузнєцова.

Евакуйований до Вінниці, Донецький національний університет на своєму сайті розмістив повідомлення, у якому керівництво вишу висловило надію, що барельєф залишився цілим і його можна доправити до теперішнього місця перебування навчального закладу:

« Сподіваємося, що конструкція ціла та перебуває у безпеці. Керівництво ДонНУ та університетська громада зробить усе можливе, щоб евакуювати барельєф Василя Стуса до м. Вінниця. На нашу думку, це — акт вандалізму, який свідчить про низький рівень культури, антиукраїнську позицію та неповажливе ставлення до випускників вишу керівництва псевдоуніверситету та тих, хто сприяв цій акції. »

Як відомо, український поет та громадський діяч, уродженець Вінничини, Василь Стус своє дитинство та юність провів у місті Сталіно, теперешній Донецьк. Вищу освіту майбутній Герой України здобув саме на філологічному факультеті Донецького (Сталінського) педагогічного інституту. 2001 року на вході до корпусу філологічного факультету ДонНУ було встановлено меморіальну дошку та барельєф на його честь, крім того, донецькі проукраїнські організації та студентство неодноразово порушували питання присвоєння Донецькому національному університету ім'я Василя Стуса.


Джерела[ред.]