Перейти до вмісту

Вибух метану на шахті Засядька: загинуло 33 гірники

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

4 березня 2015

Ствол шахти імені Засядько

Вранці на шахті імені Засядька у Донецьку стався вибух метану. Аварія сталася між 4-ою та 5-ою годинами ранку 4 березня у східній похилій лаві № 2, звідки самотужки змогли вибратися п'ятеро шахтарів, які зазнали опіків та були госпіталізовані до опікового центру; ще двоє були доправлені до травматології, інші 9 постраждалих — до клініки профзахворювань.

За повідомленням Донецької ОДА на момент вибуху у забої перебували до 230 гірників. За інформацією на ранок 4 березня було підтверджено смерть одного гірника, доля ще понад 30 лишалася невідомою, хоча агенція Reuters з посиланням на працівників шахти повідомляла про 70 загиблих. Станом на 17 годину за повідомленням Донецької ОДА у шахті було виявлено тіла ще 9-ох гірників, а вже надвечір на сторінці адміністрації у мережі Twitter з'явилося повідомлення про виявлення тіл ще 23 шахтарів. Тож, за останньою інформацією внаслідок аварії загинули 33 робітники шахти.

Рятувальна операція на шахті була ускладнена тим, що вона розташована та території, підконтрольній бойовикам ДНР, тож доступ до місця трагедії блокувався бойовиками. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив, що українська сторона готова була відправити на шахту 6 загонів рятувальників, проте отримали відмову. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду закликав російську владу посприяти проведенню рятувальної операції, вплинувши на бойовиків, однак українські рятувальники так і не дісталися Донецька.

За фактом вибуху Прокуратурою Донецької області порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 272 (порушення правил безпеки під час робіт з підвищеною небезпекою) Кримінального кодексу України. За попередніми даними причиною аварії стало порушення правил безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою.

Як відомо, шахта імені Засядька є чи не найнебезпечнішою в Україні. Аварії з численними жертвами тут стаються не вперше: 24 вересня 1999 року в аварії загинули 50 гірників, 19 серпня 2001 — 55, 31 липня 2002 — 20, 20 вересня 2006 — 13. Найстрашніша аварія сталася 18 листопада 2007 року. Тоді від вибуху метано-повітряної суміші загинув 101 шахтар, десятки отримали поранення. Четвер, 5 березня, у зв'язку із трагедією в Україні оголошено днем жалоби.


Джерела

[ред.]