Перейти до вмісту

На Луганщині пройшов козацький фестиваль «Звитяги Дикого поля»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

30 червня 2013


У селищі Іванівка Антрацитівського району Луганської області 28-30 червня проходив козацький фестиваль «Звитяги Дикого поля». Фестиваль організовано «Мечетнянським куренем українського козацтва» та «Луганською археологічною спілкою» за підтримки Іванівської селищної ради.

За словами організаторів:

« Звитяги Дикого Поля — безпосереднє перевтілення та повернення в прадавню історію України Козацької. Організація життя на Звитягах побудована за принципом «живої предківської історії», де кожен предмет, дійство, подія, людина, будуть доступні для вивчення сучасною спільнотою. «Звитяги» мають на меті повернення людяності Краю до одвічного предківського Трибу Життя через: відродження рідної мови та культурних традицій Українства, через Козацькі Звичаї та духовну обрядовість. »

На фестиваль приїхали учасники, козацькі організації з різних куточків України — Києва, Дніпропетровщини, Донеччини, а також з Луганська, Красного Луча, Рубіжного та ін. Обов'язковою умовою для участі була наявність козацького однострою або національного одягу.

Центральною подією фестивалю була Козацька тактична гра «Пластунів герць», в якій її учасники виконали у формі змагання завданнями з краєзнавства та випробували себе у вправах, пов'язаних з історією козацького краю.

Також під час фестивалю відбувались «Козацькі забави» — кидання довбні, бої на шаблях; індивідуальні змагання зі стрільби із лука. Поруч був цеховий майданчик, де учасники і гості могли ознайомитись із ковальською майстерністю, а також придбати традиційні гончарні вироби, предмети козацького військового спорядження тощо. Серед гостей фестивалю — відомий український бандурист Василь-Живосил Лютий. Особливою пошаною в учасників та гостей користувався майданчик «Козацьке Сирно», який надаа можливість учасникам та гостям Звитяг скуштувати традиційні козацькі страви.

Однією із прикрас фестивалю став виступ Луганського обласного козачого кінного театру «Лугарі».

Також учасники і гості фестивалю відвідали найвищу вершину Донецького кряжу Могилу Мечетну, де відбулась козацька рада.

Посилання[ред.]Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.