Перейти до вмісту

Білорусія відновила таможні на кордоні з Росією

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

9 грудня 2014

Нурсултан Назарбаєв Олександр Лукашенко і Володимир Путін

Білорусь відновила митний контроль на кордоні з РФ, скасований з 1 липня 2011 при створенні Митного союзу. Перевіркам піддається як вантажний, так і особистий транспорт, що, за повідомленням очевидців, стало причиною пробок на прикордонних пропускних пунктах.

Митний контроль з боку Білорусі поновився після введення Росією заборони на імпорт продовольчої продукції білоруських підприємств Россільгоспнаглядом та введення Росією митних перевірок транзиту товарів з Білорусі в Казахстан.

У свою чергу, причиною спроби фактичної заборони транзиту білоруських товарів стала відмова Білорусі та Казахстану приєднуватися до російських «антісанкцій» — заборони імпорту низки продовольчих товарів з Європейського Союзу та США у відповідь на санкції, накладені ними на РФ через анексію Криму, при цьому Росія звинуватила Білорусь у незаконному реекспорті в РФ «антісанкційних» товарів, зарахувавши до них і білоруські продовольчі товари, виготовлені з використанням імпортної сировини.

Така заборона з боку Росії викликала різку реакцію Білорусі: президент Лукашенко заявив, що Росія порушує норми Митного союзу:

« Росія повела себе непристойно, заборонивши багатьом підприємствам поставку продовольчих товарів на територію РФ. Росія пішла на порушення всіх наших домовленостей, яких ми досягли в Митному союзі. »

Лукашенко також звинуватив керівництво РФ у порушенні домовленостей про те, що російські «антисанкціі» не повинні позначатися на економіці Білорусі:

« Ми домовилися з російськими партнерами, не будемо страждати від введених у відповідь економічних санкцій щодо Америки та Європи. Ми ж не можемо приєднуватися до санкцій та погіршувати своє становище, і так у нас вистачає проблем.

Ми транзитна республіка, ми від цього отримуємо хоч і невеликі, але якісь гроші. Ми не можемо заборонити через нашу територію транзит товарів в інші країни. Це порушення всіх норм міжнародного права.

»



Джерела

[ред.]