Перейти до вмісту

Глава уряду пояснив Лукашенкові вигоди Білорусі від євроінтеграції України

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

1 жовтня 2013

Білорусія прагнутиме зберегти за собою український ринок у разі підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським союзом. Про це заявив прем'єр-міністр країни Міхаіл Мясніковіч, зустрічаючись у вівторок з президентом країни Аляксандром Лукашенкою.

"У цій ситуації Білорусь в жодному разі не повинна втратити торгівлю з Україною, а може бути, навіть знайти певні плюси. У нас там дуже великий ринок", - зазначив глава білоруського уряду.

За словами Мясніковіча, у питанні участі України в процесах євразійської інтеграції не слід дотримуватися виборчого підходу.

"Україна сьогодні заявляє про готовність прийняти близько сімдесяти зі ста з гаком угод, які у нас є в Митному союзі. Безумовно, треба все-таки прагнути до того, щоб це було повноцінне членство", - заявив Мяснікович.

Глава уряду також доповів президенту про майбутній офіційний візит до Мінська українського прем'єра, який відбудеться 7-8 жовтня.

Нагадаємо, 26 вересня прем’єр-мінстр Микола Азаров заявив, що урядова делегація під час засіданні Вищої Євразійської економічної ради у Астані почала реалізувати формулу "3+1" у відносинах України з Митним союзом.

25 версня в Астані Азаров запропонував главі російського уряду Дмітрію Мєдвєдєву перейти до практичного розгляду тих положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які викликають занепокоєння у російської сторони.

Азаров також заявив, що Україна може приєднатися в середньому до 70 угод, які діють у Митному союзі.

Джерела[ред.]