Перейти до вмісту

У Чернігові пройшла презентація культурно-просвітницького проекту ChAC

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 травня 2018

У Чернігові за підтримки управління культури та туризму Чернігівської міської ради презентовано культурно-просвітницький проект ChAC.

Відкрила захід Катерина Литвин, відома чернігівська активістка, нині працює в управлінні культури та туризму Чернігівської міської ради. Вона розповіла про бажання чернігівців зробити своє місто красивішим, веселішим, містом для людей, які тут живуть, які сюди приїзджають, які тут відпочивають! Організацію назвали як гру слів - "ЧАС на відпочинок". Пропонується розпочати із скверу Богдана Хмельницького у центрі Чернігова. Організувати веселе, корисне і цікаве дозвілля по суботам і неділям. Там, щоб було зручно і комфортно відпочивати якомога більшій кількості чернігівців - дітям, їхнім батькам, молоді та літнім людям.

Щоб швидше законтактувати, розпочали із короткого знайомства по колу.

Неля Лавриненко (Nelya Lavrynenko), засновник центру розвитку дитини «Янголятко» розповіла про особливості роботи із сучасними дітьми. Про те, як відійти від виховання "людини-споживача". І як вони проводили літні табори для дітей переселенців. Головне - щоб дитині було цікаво, щоб вона ще захотіла прийти. "Ти малюєш, як Ван Гог!" - якщо дитині таке сказати, то все, дитина загориться! Гра у Вінниці для всіх (обіцяли поділитися ідеєю).


Олег Головатенко із радіостанції Свобода-ФМ запропонував записувати інтерв'ю з авторами цікавих проектів на радіостанції.

Олена Трибенок (Lena Trubenok, виконавчий директор ГО "Голос батьків") освітила питання інклюзивної освіти. А також розповіла, що можуть провести інструктаж, як себе вести з такими дітьми з особливими потребами. У цьому році у серпні - літні табори.

Далі слово надали Сергію Провозіну, керівнику проекту «Кластер водного туризму у Чернігівській області». Він дуже натхненно розповів про спуски на плотах по річках України - Десні, Дніпру та Пслу. Приїздили навіть із США і Швейцарії, були у захваті від української природи. На одному плоті може вміститися до 14 чоловік. Час - 3-4 дні, можна і на один день організувати.

Сергій Лісун, представник Чернігівського молодіжного клубу екстремального відпочинку Екстрим клуб "SemargL", запросив спробувати себе в різноманітних екстремальних видах відпочинку - стрибки із мосту або походи в гори. З тих, що пригали з моста: найменшому - 5 років, найстаршій - 67!

Шевчук Олександр Іванович, начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради, пообіцяв допомогу від свого управління.

Оля Рись (Olya Rys), піар-менеджер Дитяча Планета Чернігів. Ідея - провести фестиваль близнят у Чернігові у першу неділю літа - якраз на всесвітній день близняк. А заодно і рекорд України встановити із кількості близнят в одному місці.

Микола Приходько додав, що може провести вікітренінг щодо написання статей до Української Вікіпедії.

Катерина Андріївна згадала про ідею спільного міжнародного табору для дітей - Литва-Україна.

Пані Наталя Чусь розповіла про бюджет участі. В цьому проекті можуть брати участь всі чернігівці, а вона може допомогти із написанням подібних проектів, із найважчою частиною - бюджет проекту.

Бард Олександр Видра розповів, що він дозволяє студентам відпочивати. І про ще одного барда, і про захоплення гончарством.

Ну і музику задушевну слухали, коли трохи притомилися, ласували смачним тортиком і в кінці домовилися зустрітися за два тижні.

Галерея[ред.]

Посилання[ред.]Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.