Штат Аризона ввів заборону на протести на похоронах

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

12 січня 2011

Інші новини США
Місцерозташування США

Карта, що показує місце розташування США

Також завітайте на портал «США»
США

На позачерговій сесії Палати представників та сенату штату Аризона був прийнятий закон який ввів заборону на протести під час похорон. Прийняття цього законодавства було викликане погрозами віруючих Баптистської церкви Вестборо провести акцію протесту під час похорон 9-річної дівчини Кристини Грін, жертви стрілянини під час замаху на члена Конгресу США Габріель Гіффорд.

Новий закон штату Арізона забороняє будь які маніфестації чи акції на відстані менш ніж 300 футів від похорон або похоронної служби. Заборона також поширюється на проміжок часу від однієї години до початку похорон і на годину після. Порушення цього закону каратиметься строком тюремного ув'язнення до шести місяців.

Представники Баптистської церкви Вестборо заявили, що ця заборона не вплине на їх протест. За їх словами, вони планують всеодно провести протестний пікет на одному з перехресть міста, більш ніж за 1000 метрів від церкви, де відбуватиметься служба за вбитою дівчиною. Протести членів церкви пов'язані з тим, що вбита дівчина була католичкою, що на думку фундаменталістів було гріхом. На думку членів церкви, вбивство було карою божою, що вони й хотіли донести до людей на похороні дівчини. Баптистська церква Вестборо зажила сумну славу у США своїми контроверсійними акціями протесту на похоронах геїв, військових вбитих в Іраку і Афганістані.

Законопроект був скерований губернатору штату Джен Бруер, яка зразу ж його підписала у вівторок ввечері. Закон вступив в силу негайно.Джерела[ред.]

Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: