Азов пішов у наступ

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

10 лютого 2015

Емблема полку «Азов»

Вранці 10 лютого стало відомо, що полк «Азов», який протягом останніх місяців утримував оборону Маріуполя, перейшов до активних наступальних дій у напрямку Новоазовська. Про початок операції добровольці повідомили на сторінці полку у соціальній мережі Facebook:

« «Азов» пішов у наступ!

Зранку полк «Азов» розпочав наступальну операцію в бік Новоазовська. Станом на 8:00 було зайнято н.п. Широкіно. Висока інтенсивність ведення вогню. З обох боків застосовується зброя різного калібру. Ворог задіяв бронетехніку. Російська авіація тричі перелітала кордон, однак удару по нашим силам не наносила.

«Азов» розгортає наступ на Саханку.

Далі буде!

»

Пізніше у полку повідомили про взяття населеного пункту Павлопіль, крім того, були взяті під контроль Широкіне та Комінтернове. По останньому населеному пункту за повідомленням бійців «Азова» проросійські бойовики завдали удару з установок «Град», у результаті чого поранень зазнали місцеві мирні мешканці. За інформацією з фронту бойовики фактично не чинять спротиву: після 5-10 хвилин бою полишають свої позиції та відступають.

Інформацію про наступ підтверджують й у Раді національної безпеки та оборони України. Секретар РНБО Олександр Турчинов, який вранці вирушив до Маріуполя, повідомив про визволення 5 населених пунктів: Павлопіль, Комінтернове, Лебединське, Бердянське та Широкине. Метою зачистки відповідних територій є убезпечнення міста Маріуполь від можливих артилеристських обстрілів з боку Новоазовська.

Командир полку народний депутат Андрій Білецький, коментуючи дії свого підрозділу, заявив, що у лавах бойовиків панічні настрої — вони просять допомоги у Росії. За повідомленням Білецького основні сили сили сепаратистів нині зосереджені у районі Новоазовська, у їхньому розпорядженні перебуває значна кількість ствольної та реактивної артилерії; сили ж АТО закріпилися на лінії Широкіно-Комінтернове-Павлопіль, однак від визволення Новоазовська бійці полку не відмовляються:

« Зараз ми відтіснили противника на ту дистанцію, з якої він вже не зможе гатити по Маріуполю «Градами». Але в нього є «Смерчі» та інша артилерія. Наша мета — Новоазовськ. »

У лавах добровольчого полку говорять про 14 поранених бійців у ході спецоперації, загиблих серед азовців немає, — запевняють у полку.


Джерела[ред.]