Активісти Greenpeace заблокували заправки Газпрому в Німеччині

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

2 жовтня 2013

У середу понад 60 активістів Greenpeace по всій Німеччині провели акцію протесту проти затримання активістів у Росії. Про це повідомляє сайт організації. Грінпісівці атакували 21 заправку Газпрому у Німеччині.

Вони протестують також проти планів нафтових компаній Росії проводити видобуток нафти в Арктиці.

У Берліні активісти прикували себе до газових насосів. Вони закликають до негайного звільнення 30 затриманих у Росії членів екіпажу Arctic Sunrise.

Як відомо, 1 жовтня Активісти Greenpeace на кілька хвилин перервали матч Ліги чемпіонів між швейцарським "Базелем" і німецьким "Шальке 04" у Базелі. Активісти розтягнули над стадіоном жовтий банер c написом "Не забруднюйте Арктику". Акція була адресована російській компанії "Газпром", яка є спонсором "Шальке 04".

19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Пізніше їхній корабель взяли штурмом російські прикордонники, які вирішили конвоювати судно до Мурманська.

24 вересня слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу у Печорському морі. Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.

Amnesty International оприлюднила вимогу до влади Росії звільнити активістів Greenpeace, оскільки звинувачення їх у піратстві безпідставні.

Першим серед затриманих на два місяці арештували російського фотокореспондента Дєніса Сінякова, який висвітлював акцію. Це викликало протест російських ЗМІ.

29 вересня Ленінський райсуд Мурманська на два місяці продовжив арешт українця Руслана Якушева, який працював на судні Greenpeace Arctic Sunrise кухарем.

30 вересня МЗС вручило ноту російському дипломату через арешт затриманого на судні Greenpeace українця.

1 жовтня у МЗС повідомили, що захист українця подав апеляцію на його арешт.

2 жовтня сімох затриманих активістів, серед яких є і українець, офіційно звинуватили у піратстві.

Джерела[ред.]