Верховна Рада внесла зміни до бюджету
- 6 листопада 2022: Відбулося перше засідання в форматі «Київська ініціатива» за участю радників глав держав та урядів країн Східної Європи та Балтії
- 1 вересня 2021: Президент підписав закон "Про фінансовий лізинг"
- 10 листопада 2017: Спроба змінити Конституцію призвела до трагедії
- 10 листопада 2017: Ющенко вважає всі маяки України її власністю
- 10 листопада 2017: Україна відзначає третю річницю Революції гідності
- 10 листопада 2017: Суд не задовільнив позов власників "Криворіжсталі"
- 10 листопада 2017: Законопроект щодо Свободи панорами зареєстровано у Верховній Раді
- 10 листопада 2017: До кінця літа українці зможуть безкоштовно отримувати чеські візи
- 28 червня 2013: Верховна Рада внесла зміни до бюджету
- 28 червня 2013: Верховна Рада ратифікувала угоду про пролонгацію базування ЧФ РФ у Криму
25 березня 2005 Після кількох безсонних ночей та перепалок у ЗМІ Верховна Рада України і український уряд знайшли згоди. Зміни до бюджету-2005, який готував ще уряд Януковича-Азарова, прийняті.
Новий бюджет називають екстра-соціальним. Втім підприємці, які також мають відношення до суспільства, не дужі задоволені. Головні зміни до бюджету — це підвищення соціальних виплат за рахунок зняття податкових пільг з підприємств та вільних економічних зон. Тривалі «бійки» у Верховній Раді при розгляді проекту бюджету, пов'язують саме з цим зняттям пільг, бо багато власників великих підприємств є народними депутатами.
Язиком цифр |
Мін.пенсії — 332 грн. Середній розмір пенсії — 383 грн./місяць |
Збільшені витрати бюджету на кіновиробництво в 2,2 рази, підтримку української мови на 50%, на допомогу обдарованим дітям удвічі, на українську діаспору – в 11 разів. Уряд також запропонував профінансувати нові соціальні програми: сільську медицину в розмірі 38 млн. гривень і програму ліквідації дитячої безпритульності – 70 млн. гривень.
Доходна частина нового бюджету підвищенна з 86,5 до 108,5 млрд. гривень, витрати — з 95,5 до 115,3 млрд. гривень, дефіцит скорочено з 8,6 до 6,8 млрд. гривень. Подолати дефіцит бюджету планується за рахунок надходжень від приватизації. Сума державних позик — 8,9 млрд. гривень, на таку ж суму планується віддати державний борг.
За зміни проголосувало 376 народних депутатів, при необхідній кількості — 226 голосів. Менше всього голосів за зміни дала «Партія регіонів» — 3 голоси. У повному складі за зміни до бюджету проголосували навіть комуністи.
Після голосування, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, сказала що в парламенті сформувалася нова більшість — проукраїнська.
Новий бюджет ще повинен підписати Президент, він це збирається зробити найближчим часом. Податкові зміни вступають в силу з 2 кварталу поточного року, а пенсії та зарплати підвищені заднім числом — з початку цього року. Тобто пенсії та заробітна плата за січень, лютий і березень будуть переіндексовані.
Слід зазначити, що незважаючи на зняття податкових пільг, податки ще не зменшенні, як це обіцяли зробити Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко.