Перейти до вмісту

Верховна Рада внесла зміни до бюджету

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

25 березня 2005 Після кількох безсонних ночей та перепалок у ЗМІ Верховна Рада України і український уряд знайшли згоди. Зміни до бюджету-2005, який готував ще уряд Януковича-Азарова, прийняті.

Новий бюджет називають екстра-соціальним. Втім підприємці, які також мають відношення до суспільства, не дужі задоволені. Головні зміни до бюджету — це підвищення соціальних виплат за рахунок зняття податкових пільг з підприємств та вільних економічних зон. Тривалі «бійки» у Верховній Раді при розгляді проекту бюджету, пов'язують саме з цим зняттям пільг, бо багато власників великих підприємств є народними депутатами.

Язиком цифр

Мін.пенсії — 332 грн.

Середній розмір пенсії — 383 грн./місяць
Мін.зарплата — 332 грн.
Разова допомога при народженні дитини — 8500 грн.
Зарплата рядовим військовим — 57 грн.

Збільшені витрати бюджету на кіновиробництво в 2,2 рази, підтримку української мови на 50%, на допомогу обдарованим дітям удвічі, на українську діаспору – в 11 разів. Уряд також запропонував профінансувати нові соціальні програми: сільську медицину в розмірі 38 млн. гривень і програму ліквідації дитячої безпритульності – 70 млн. гривень.

Доходна частина нового бюджету підвищенна з 86,5 до 108,5 млрд. гривень, витрати — з 95,5 до 115,3 млрд. гривень, дефіцит скорочено з 8,6 до 6,8 млрд. гривень. Подолати дефіцит бюджету планується за рахунок надходжень від приватизації. Сума державних позик — 8,9 млрд. гривень, на таку ж суму планується віддати державний борг.

За зміни проголосувало 376 народних депутатів, при необхідній кількості — 226 голосів. Менше всього голосів за зміни дала «Партія регіонів» — 3 голоси. У повному складі за зміни до бюджету проголосували навіть комуністи.

Після голосування, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, сказала що в парламенті сформувалася нова більшість — проукраїнська.

Новий бюджет ще повинен підписати Президент, він це збирається зробити найближчим часом. Податкові зміни вступають в силу з 2 кварталу поточного року, а пенсії та зарплати підвищені заднім числом — з початку цього року. Тобто пенсії та заробітна плата за січень, лютий і березень будуть переіндексовані.

Слід зазначити, що незважаючи на зняття податкових пільг, податки ще не зменшенні, як це обіцяли зробити Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко.

Джерела[ред.]