Перейти до вмісту

Дитяча абетка про українські символи побачила світ

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Листопад 2016

У листопаді 2016 року дизайнерка, письменниця та мати Юлія Сирих випустила у світ нову книжку. Ця книжка, «Рідна абетка» – сучасна абетка, виконана у мінімалістичному стилі, з яскравими ілюстраціями та зрозумілими пояснюючими текстами. Також у книзі є загадки, вірши, прислів'я.

Це абетка-читанка про українські символи, традиції, явища. Авторка зазначає, що її мета була зробити книжку, де літери пов'язані з глибоким змістом. Тож дитина, коли вивчає з батьмами абетку, знайомиться і з українським життям, святами, символами. Наприклад, тут є віночок, барвінок, мак, козаки. А також узвар, паляниця й писанка. Усе це, буденне та святкове, створює образ України - такий, яким бачить його письменниця.

Концепція розповсюдження абетки - "вільна книжка". Тому книжку можна безкоштовно читати онлайн, за допомогою комп’ютеру чи планшету, придбати електронну або паперову копії, роздрукувати у дома у вигляді книжки чи окремими сторінками. Паперова книжка наразі продається у двох місцях, кожен екземпляр її друкужться окремо (на замовлення). Тому, щоб зробити й паперову книжку доступною для усіх бажаючих, готується краудфандингова кампанія зі збору коштів на видання абетки в Україні.

Знайти "Рідну абетку" можна за адресою: http://abetka.syrykh.net/ На сторінці бажаючі можуть не тільки почитати книжку, а й завантажити безкоштово розмальовки для дітей.

Якщо ви є представником дитячого садочку або іншого дитячого навчального, розвиваючого закладу, зв’яжіться з авторкою, щоб отримати електронну копію для свого закладу безкоштовно.