Завершився з'їзд депутатів усіх рівнів у Сєверодонецьку

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

2 березня 2008

1 березня у Сєвєродонецьку відбувся ІІ Всеукраїнський з'їзд депутатів рад усіх рівнів. У роботі з'їзду брали участь 3647 депутатів з усіх регіонів країни. На порядку денному стояли такі питання, як членство України у НАТО та позаблоковий статус, статус російської мови, права місцевого і регіонального самоврядування, відношення до історичного минулого. Ініціаторами цього зібрання стали активісти Партії Регіонів зі східних областей України. На з'їзд, крім українських політиків також був запрошений депутат Держдуми Росії Затулін.

З'їзд проходив у тому самому місті і палаці, що і попередній І з'їзд у 2004, який розглядав питання федералізму та підтримки кандидата в президенти — Януковича. Навколо палацу близько 4000 політиків очікувало близько півтисячі протестувальників. Попри очікування і застереження СБУ щодо виголошення сепаратистських гасел, з'їзд зосередився на важливих питаннях внутрішнього життя країни. У своїй резолюції з'їзд закликав створити організаційний комітет для проведення референдуму щодо членства України у НАТО. Також наголошувалося на необхідності обговорення змісту шкільних підручників із залученням фахівців з усіх регіонів України. Делегати висловилися за пропозицію звернутися до Росії з пропозицією спільно відсвяткувати 300-річчя Полтавської битви та 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя.

З критикою з'їзду у Сєвєродонецьку виступило декілька правих партій та рухів, зокрема НСНУ. На їх думку з'їзд був шляхом до дестабілізації та протистояння. Зокрема, НСНУ закликав розпустити ті місцеві ради, які на їх думку «ухвалюють незаконні рішення, культивують корупцію і сепаратизм».

Джерела[ред.]