Загострення протистояння в Секторі Гази: є жертви серед мирного населення

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

1 березня 2008

За даними інформаційних агенств Ізраїль почав завдавати ударів по північний частині сектору Газу. За визнанням речника збройних сил Ізраїлю, повітряні і наземні удари мали на меті знищити бази бойовиків, які обстрілювали ракетами ізраїльські міста. Тільки в четвер було випущено біля 50 ракет, від яких було пошкоджено п'ятеро ізраїльтян. Ще у п'ятницю заступник міністра оборони Ізраїлю Матан Вільнай пригрозив палистинцям "новим Голокостом", якщо атаки не зупиняться. У суботу збройні сили Ізраїлю, танки і авіація почали наступ у північній частині сектору Газу, де зустріли опір палестинців. Від зутичок з палестинцями загинуло принаймні двоє військовослужбовців. Також продовжувалися атаки ізраїльської авіації не тільки по військовим, але й по цивільним об'єктам.

За даними медичних служб від атак авіації загинуло 46 палестинців, серед яких було принаймні 8 дітей. Палестинські джерела наводять більше число загиблих — 78, більшість з яких цивільне населення. Від ударів ізраїльської авіації в секторі Газа був зруйнований будинок у таборі біженців Джабілія, де загинуло двоє дітей. Бойові дії продовжуються навколо табора біженців між ізраїльськими силами і палестинцями.

Сектор Газу знаходиться у блокаді з боку Ізраїлю з червня 2007 року, коли політичне угрупування Хамас прийшло до влади. У цей самий час збільшилися атаки з сектору Газу по ізраїльським прикордонним містам. Деякі гуманітарні організації звинувачували Ізраїль у атаках на мирне населення та блокаді у відповідь на діяльність керівництва Хамасу.

Джерела[ред.]