Перейти до вмісту

Зростання напруженості навколо Північної Кореї: інтерв'ю Вікіновин зі Скоттом Снайдером та доктором Робертом Келлі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

4 квітня 2013

Останніми днями Північна Корея почала погрожувати війною сусідній Південній Кореї та Сполученим Штатам. Посиленню напруженості сприяло також рішення закрити промисловий регіон Кесон для південнокорейських працівників.

Вікіновини попросили прокоментувати останні погрози доктора Роберта Келлі з Пусанського національного університету (PNU) у Південній Кореї, спеціаліста з безпеки та дипломатії, і Скотта Снайдера, спеціаліста з північнокорейського питання Ради з міжнародних відносин США.

Вікіновини Якими є ваші посади?

Доктор Роберт Келлі: Я професор міжнародних відносин у PNU.
Скотт Снайдер: Я старший науковий співробітник відділу корейських досліджень і керівник програми американо-корейської політики у CFR.

ВН Північна Корея багато разів погрожувала Південній Кореї; як ви вважаєте, наскільки вірогідно те, що вони їх здійснять свої погрози?

Р. К.: Дуже маловірогідно. Північна Корея програє війну, якщо вона почнеться, а якщо вона використає ядерну зброю, то втратить будь-яку підтримку світової спільноти, Китай теж від неї відвернеться. Мета цих погроз — розвести Південну Корею на економічну допомогу, а не розв'язати війну.
С. С.: Погрози Північної Кореї здійснювались з різними цілями. Деякі з них — захисні, спрямовані на те, щоб застерегти інші країни від агресивних дій щодо ослабленої Північної Кореї; деякі — тактичні, для проведення переговорів; деякі виражають наміри і прагнення, які Північна Корея просто не зможе здійснити без негативних для себе наслідків, а деякі дуже специфічні погрози Північна Корея намагається використовувати у своїй партизанській стратегії, щоб уникнути ескалації, і ще й виграти від ефекту несподіванки. Погрози Північної Кореї треба сприймати серйозно, але оцінювати обережно, визначаючи обставини, за яких ці погрози можуть-таки бути реалізовані.

ВН Як населення Південної Кореї ставиться до північнокорейської програми ядерної зброї?

Р. К.: Звичайно, вона їм не подобається, але вони переймаються набагато менше, ніж може здатися ззовні. Південнокорейці живуть із цією загрозою уже багато років, Північ уже погрожувала багато разів у минулому. Тому Північна Корея схожа на пастуха, що кричить про вовків; ніхто не вірить, що вона використає свою зброю.
С. С.: Зростає стурбованість, особливо можливим ядерним шантажем. У той же час, ці обставини досі не мали значного впливу на повсякденне життя південнокорейців.

ВН Жителі Південної Кореї живуть звичним нормальним життям?

Р. К.: Так. Це не схоже на Карибську кризу, коли люди позмітали все з поличок магазинів і будували бункери у підвалах. Мої студенти приходять і йдуть, як і завжди. Справді, витримка південнокорейців вражає.
С. С.: Так.

ВН Чи стає Північна Корея більш ізольованою від решти світу?

Р. К.: Так і є. Загроза ядерною війною — це справжня ескалація, що змусить відвернутися будь-яку державу. Важливо, однак, що КНДР уже достатньо ізольована. І оскільки Китай, основний постачальник допомоги, продовжує вести з нею справи, подальша ізоляція матиме кілька практичних наслідків.
С. С.: Північна Корея стає дедалі більше ізольованою політично, але економічно й інформаційно вона більш пов'язана зі світом, ніж десятиліття тому.

ВН Чи достатньо добре підготовлена армія Південної Кореї до нападу військ Північної Кореї?

Р. К.: Так. ROKA [армія Республіки Корея] — сучасна, добре тренована і оснащена сила, що переважає КНА [Корейську народну армію] технічно та організаційно. Південнокорейці досі не відповідали на провокації Півночі не через свою неспроможність, а щоб уникнути ескалації. Переваги Південної Кореї значно зростають, якщо згадати про допомогу США.
С. С.: Південна Корея гарантовано виграє у прямому конфлікті з Північною, але вразлива на деяких театрах, де Північна Корея може скористатись із непідготовленості чи тактичною перевагою.


Джерела

[ред.]
англійська мова Ця стаття є перекладом з іншомовної сторінки ВікіНовин 4 квітня 2013