Перейти до вмісту

КНДР звинувачує Сеул у «навмисному скасуванні» переговорів

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

13 червня 2013Північна Корея звинувачує Південну Корею в «арогантному обструкціонізмі», який довів до скасування того, що могло бути першими за багато років розмовами на високому рівні між обома країнами.

Переговори, які мали відбутися в середу в Сеулі, відкликано в останній хвилині після непорозуміння щодо рангу офіційних осіб, які мали очолювати делегації обох сторін.

Південна Корея хотіла, щоб Північна надіслала службовця правлячої партії, який є близьким радником Кім Чен Ина. Коли Сеул відмовився підвищити ранг свого посланника на розмови, Пхеньян відмовився взяти в них участь, кажучи, що такий крок становить образу.

Представник уряду КНДР заявив у четвер, що справа «не лише стосується рангу голови делегації на розмови, але демонстрації поганих намірів Сеула, щоб припинити діалог».

Представник Комітету КНДР у справах мирного об'єднання Кореї заявив державним ЗМІ, що дії Південної Кореї є проявом «великої неввічливості та непошани» і що вони продемонстрували необізнаність Сеула із «соціальною системою Пхеньяна».