Перейти до вмісту

Північна Корея «відновить операції» на закритому ядерному об'єкті

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

2 квітня 2013

Ядерний науково-дослідний центр в Йонбйоні

Північна Корея повідомила, що вона відновлює операції на закритому ядерному реакторі і дала зрозуміти, що збагачуватиме уран. Ця заява додатково збільшила напруження на Корейському півострові.

Офіційне Центральне інформаційне агентство новин КНДР посилалося на слова високопоставлених осіб, які заявили, що Пхеньян «реорганізує і відновить» працю на ядерному комплексі Йонбйон, щоб виготовити більше одиниць зброї і задовольнити потреби країни на електроенергію.

У заяві сказано, що це включатиме завод збагачення урану і реактор на п'ять мегаватів, результатом праці якого є використані ядерні елементи, вкриті шаром плутонію, з якого можна виготовити ядерну зброю.

Це сталося через кілька тижнів після погроз з боку Пхеньяна, який незадоволений з приводу санкцій, прийнятих ООН у відповідь на третє ядерне випробування і найновіший запуск супутника.

Кілька днів тому лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що виготовлення ядерних озброєнь є одним з найбільших пріоритетів країни.

Тимчасом Міністерство закордонних справ Південної Кореї негайно засудило цей крок, називаючи його «дуже прикрим», і закликало Пхеньян дотримуватись взятих на себе міжнародних зобов'язань.