Перейти до вмісту

Білий дім не помітив ознак великомасштабної мобілізації в Північній Кореї

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

2 квітня 2013


Білий дім знову закликав КНДР утриматися від провокаційних заяв, зазначивши, однак, що Сполучені Штати не помітили в Північній Кореї пересувань військ для підтвердження її погроз на адресу США і Південної Кореї.

Ситуація залишається напруженою в зв'язку з погрозами КНДР на адресу Південної Кореї і обіцянкою південнокорейського президента Пак Кин Хе вдатися до рішучих військових дій у відповідь на будь-яку атаку з боку Пхеньяна.

Останніми днями США направили в Південну Корею літаки типу STEALTH В-2 і F-22. Це було зроблено в рамках спільних американсько-південнокороейських військових навчань.

У понеділок 1 квітня прес-секретар Білого дому Джей Карні зазначив, що ці дії представляли собою «розсудливі» і важливі кроки, покликані заспокоїти союзників і продемонструвати Пхеньяну свою рішучість.

Проте він зазначив, що США і їх союзники уважно стежать як за заявами Північної Кореї, так і за ситуацією на місці, і досі Вашингтон не помітив будь-яких великомасштабних змін.

Карні ухилився від відповіді на питання про те, чи підтримують США діалог з Пхеньяном у рамках ООН.

Крім того, не було сказано нічого конкретного про прямий діалог між Білим домом і Пекіном. Карні сказав лише, що Північна Корея — це питання, яке часто стоїть на порядку денному двосторонніх переговорів.

« Незважаючи на войовничі заяви, які ми чуємо від Пхеньяна, — сказав Карні, — ми не помітили жодних змін у військовому плані, таких як великомасштабна мобілізація або пересування військ. Зараз ми ставимося до цього серйозно, як я вже говорив, і уважно спостерігаємо за ситуацією на Корейському півострові. »

Джей Карні, прес-секретар Білого дому

Прес-секретар президента Обами повідомив, що участь сучасних американських військових літаків у спільних навчаннях має на меті послабити тиск на Сеул, який може змусити Південну Корею вдатися до дії в односторонньому порядку. Він вважає, що Пхеньян цілком ясно зрозумів, що саме хотіли продемонструвати США та їх союзники.

«Я думаю, досить ясно, що вони розуміють у чому полягає наша позиція, — заявив він, — і як наші союзники відносяться до провокаційних дій і войовничих заяв, до яких кроків їм слід вдатися, а також те, що необхідно зробити, щоб вийти з ізоляції і поліпшити життя населення країни».

Тим часом, Сполучені Штати продовжують нарощувати військово-морський потенціал в міжнародних водах поблизу Північної Кореї.

Як повідомив представник Міністерства оборони, у водах на південний захід від Корейського розміщено ескадрений ракетоносець.

Представник Пентагону назвав це «розсудливим кроком, що забезпечує більше можливостей для протиракетної оборони в разі необхідності».