Перейти до вмісту

Українець претендує на нагороду Ван Юн Дай

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

13 березня 2018

13 березня 2018 у Пхьончхані назвали шістьох претендентів на Почесну нагороду Ван Юн Дай (інша форма транслітерації імені: Хван Йон Де). Ця престижна нагорода присуджується спортсмену та спортсменці, які уособлюють дух паралімпійського спорту.

Присудження нагороди є традиційною подією найбільших змагань спортсменів з інвалідністю, а нагорода носить ім'я всесвітньо відомої громадської діячки, що відстоює права людей з інвалідністю, пані Ван Юн Дай. Вперше нагородження відбулося 30 років тому під час (літніх) Сеульських паралімпійських ігор.

Ван Юн Дай пережила параліч у віці 3 років. Ця подія перетворила її життя на боротьбу: не лише з хворобою, але і з дискримінацією. 1963 року вона стала першою в Південній Кореї жінкою-доктором з інвалідністю. Відтоді протягом уже п'ятдесяти років Ван Юн Дай присвячує своє життя полегшенню умов життя, захисту прав людей з вадами здоров'я і, зокрема, розвитку паралімпійського спорту в Кореї та в усьому світі. На Батьківщині Доктора Ван називають «матір'ю людей з інвалідністю». Саме її посвята заслужила на відзнаку Міжнародного паралімпійського комітету 1988 року.

За інформацією офіційного сайту Зимової Олімпіади на Почесну нагороду Ван Юн Дай цього року претендують
серед чоловіків:
1. Віталій Лук'яненко (Україна), біатлон
2. Сін Ю Хюн (SIN Eui Hyun, Республіка Корея), біатлон
3. Адам Холл (Нова Зеландія), гірськолижний спорт

серед жінок:
1. Ян Є Рім (YANG Jae Rim, Республіка Корея), гірськолижний спорт
2. Даніель Амстед (США), гірськолижний спорт
3. Сіні Пії (Фінляндія), біатлон і лижні гонки.

Віталій Лук'яненко в березні 2014

Харків'янин Віталій Лук'яненко — багаторазовий призер і чемпіон Паралімпійських ігор, виступає за збірну Украни з 2002 року. Цього року на церемонії відкриття Паралімпіади в Пхьончхані він був прапороносцем української команди, а 9 березня 2018 здобув перемогу в біатлонному спринті (7,5 км змагання спортсменів з порушеннями зору). Ця нагорода стала першим золотом української паралімпійської збірної та п'ятою золотою медаллю в кар'єрі Віталія Лук'яненка.

15 березня в столиці Зимової Олімпіади будуть названі володар та володарка Почесної нагороди, а 18-го відбудеться урочисте нагородження.

Джерело[ред.]

Official Website of the Paralympic Movement