Перейти до вмісту

КНДР запустила ще дві ракети

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

20 травня 2013


За повідомленням Міністерства оборони Південної Кореї, Північна Корея провела ще два запуски ракет малого радіусу дії зі східного узбережжя в Японському морі. Крім цього, КНДР провела три пуску в суботу і один в неділю.

Пхеньян відкинув критику запусків з боку країн регіону і ООН, заявляючи, що це військові навчання, які є невід'ємним правом будь-якої незалежної держави.

Північна Корея періодично здійснює запуски ракет малого радіусу дії в акваторію Японського моря. Однак цього разу, на думку аналітиків, ракети могли бути запущені з нової установки, здатної запускати декілька ракет одночасно.

У суботу, після запуску Пхеньяном трьох ракет малої дальності, генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун висловив надію, що Пхеньян відмовиться від подальших ракетних випробувань.

Виступаючи в Росії в неділю, Пан Ґі Мун закликав Пхеньян утриматися від будь-яких запусків у майбутньому і повернутися за стіл переговорів щодо своєї ядерної програми.

Генеральний секретар ООН провів в Сочі переговори з російським президентом Володимиром Путіним про ситуацію в Сирії.

Представник південнокорейського Міністерства оборони в суботу заявив, що Сеулу не ясні наміри Північної Кореї. За його словами, армія Південної Кореї стежить за ситуацією на Півночі на випадок нових запусків і «можливих провокацій».

Раніше цього року Пхеньян погрожував завдати ядерних ударів по Південній Кореї і США у зв'язку з щорічними спільними військовими навчаннями США і Південної Кореї, а також із санкціями ООН, введеними проти КНДР після того як ця країна в лютому провела третє ядерне випробування.

Приблизно два місяці тому Північна Корея запустила дві ракети малої дальності зі свого східного узбережжя.