Перейти до вмісту

Одна з перемог України була оскаржена через недбалість організаторів

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 березня 2014

14 березня у важкій боротьбі з здобула для української команди паралімпійське «золото» біатлоністка Олександра Кононова. Її основною суперницею була росіянка. Після першої стрільби перший результат неочікувано показала спортсменка з Японії Момоко Декідзіма. Вона безпомилково діяла під час стрільб і стабільно проходила трасу. Однак на останньому колі монітори показали її зі значно гіршим часом. Долю медалей вирішувала група спортсменок із України та Російської Федерації. Саме вони й посіли місця з першого по шосте: Олександра Кононова (Україна), Альона Кауфман, Наталя Братюк, Анна Міленіна (всі троє представляли РФ), Людмила Ляшенко, Юлія Батенкова (обидві з України).

Олександра Кононова припустилася промаху на передостанньому рубежі і лише повна самовіддача при фінішному спурті дозволила випередити росіянку Кауфман — на 2,1 секунди.

Однак Сашина перемога була оскаржена представниками збірної команди Японії. Розгляд скарги тривав понад годину і за цей час, як ми повідомляли, Григорій Вовчинський додав у скарбничку ще одну медаль найвищого ґатунку.

За інформацією, що поширилася в прес-центрі та була підтверджена учасниками змагання, суперечлива ситуація була спричинена помилкою організаторів змагань, які не встигли змінити розмітку траси після проходження чоловічих перегонів. На першому колі всі спортсменки — крім Момоко Декідзіми — пройшли на 500 метрів більшу дистанцію. Саме ця фора дозволила маловідомій Момоко вперше здобути шанси сходження на п'єдестал Паралімпіади. Та на останньому колі рішенням суддів їй був нарахований штрафний час, і в результаті вона посіла 7 позицію.

Представник збірної Японії спілкується з журналістами

Думки щодо справедливості суддівського рішення проти Декідзіми розділились, адже саме вона пройшла дистанцію правильно, «не тим шляхом» поїхали решта учасниць. Та журі, що розглядало скаргу, залишило незмінним результат змагань: «золото» дісталось українці, решту п'єдесталу зайняли росіянки.Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.

Посилання[ред.]

Анна Козина. «Российская газета». http://www.rg.ru/, 14.03.2014