Перейти до вмісту

КНДР встановила дві ракети на мобільні пускові установки

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Пентагон може розбомбити пускові майданчики КНДР

6 квітня 2013

Південнокорейська армія посилює підготовку до очікуваних ракетних запусків КНДР.

Тим часом, у Сеулі міністр у справах об’єднання Кореї заявив, що подальше функціонування єдиного спільного комплексу Кесон залежить виключно від Пхеньяна. Він сказав, що Південна Корея готова евакуювати своїх працівників з підприємства, якщо їх перебування там стане небезпечним. Він не сказав, одначе, як проходитиме процес евакуації.

Південна Корея передислокувала два бойові кораблі-есмінці, оснащені сучасними протиракетними радарами, побоюючись, що Північна Корея може незабаром здійснити провокаційні ракетні запуски.

Один з кораблів розміщений біля західного узбережжя Корейського півострова, інший спостерігає за ситуацією на східному узбережжі.

Південнокорейське інформаційне агентство «Ренхап», з посиланням на високопоставлене джерело в уряді, повідомило, що Північна Корея встановила другу ракету середнього радіусу дії на мобільну пускову установку.

У четвер міністр національної оборони Південної Кореї підтвердив передислокацію однієї ракети.

За даними «Ренхап», обидві ракети приховані на військовому об'єкті біля східного узбережжя.

У експерта з питань північно-східної Азії Олександра Мансурова, який в даний час працює в Американсько-Корейському інституті Школи поглиблених міжнародних досліджень Університету Джонса Гопкінса, є своя теорія стосовно стратегічних мотивів, що пояснюють войовничу поведінку Північної Кореї.

Мансуров, який колись навчався в Університеті Кім Ір Сена в Пхеньяні, говорить, що Північна Корея, можливо, думає, що нові провокації змусять Вашингтон і Раду Безпеки ООН утриматися від введення більш жорстких санкцій проти держави, яка, і без того, перебуває в серйозній ізоляції.

«Вони хочуть налякати світ до такої міри, щоб після того, як у зв'язку з черговим ракетним або ядерним випробуванням ми вирішимо ввести нові санкції проти них, ми б двічі подумали, чи дійсно ми хочемо вивести ескалацію на новий рівень, чи ні», - говорить Мансуров.

Представники Південної Кореї і незалежні військові аналітики припускають, що Пхеньян може приурочити ракетні запуски до Дня Сонця - державного свята, встановленого з нагоди дня народження покійного засновника КНДР Кім Ір Сена.

Роботи на єдиному спільному підприємстві Північної і Південної Кореї - промисловому комплексі Кесон - були припинені в п'ятницю у зв'язку з іншим святом.

У середу і четвер Північна Корея не пропускала на комплекс вантажівки і південнокорейських робітників. Менеджерам численних невеликих фабрик, що випускають товари господарського призначення, не видавалися дозволи на перетин кордону.

Журналісти запитали міністра у справах об'єднання Рю Кіл Чже, в який момент Сеул може піти на евакуацію своїх фахівців з комплексу.

Міністр відповів, що уряд «готовий вивести громадян Південної Кореї з промислового комплексу Кесон, якщо це буде потрібно для їх безпеки». Він додав, що, за наявними оцінками, ситуація з 608 громадянами Південної Кореї і шістьма громадянами Китаю, які добровільно вирішили залишитися на комплексі, «не дуже серйозна».

Близько 100 південнокорейців планують покинути зону Кесон і повернутися додому в суботу.

Міністр у справах об'єднання повідомив, що уряд «готовий до будь-яких ситуацій» у зв'язку з останніми діями Північної Кореї, які можуть загрожувати безпеці південнокорейських громадян.

Рю Кіл Чже не виключив можливості поліпшення відносин. Південна Корея, за його словами, «буде застосовувати гнучкий підхід і разом зі світовою спільнотою надасть допомогу» Пхеньяну, якщо він «стане на правильний шлях до змін».

У березні Північна Корея оголосила про вихід з перемир'я, підписаного в 1953 році разом з Китаєм та командуванням ООН під керівництвом США і поклала край трирічній руйнівній війні. Після анулювання Угоди про припинення вогню КНДР оголосила, що знаходиться у стані війни з Південною Кореєю. Крім того, Пхеньян пригрозив завдати ядерного удару по Сполучених Штатах та їхніх базах в Тихоокеанському регіоні.

Офіційні особи в Сеулі і Вашингтоні заявляють, що вони не виявили жодних ознак мобілізації північнокорейських військ.