Конституційний Суд визнав, що червоний прапор суперечить Конституції

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

19 червня 2011

Червоний прапор поза законом. 17 червня 2011 року Конституційний суд заборонив під час офіційних заходів вивішувати радянські прапори поряд із державним прапором України. Як мовиться у висновку тлумачів Конституції, Основний закон визначає вичерпний перелік державних символів України. До них належить державний прапор, державний герб і державний гімн. Червоного прапора перемоги в цьому переліку нема, а відтак його офіційне використання суперечить Конституції.

Закон про офіційне використання червоного прапора на рівні з державним прапором України Верховна рада ухвалила 21 квітня. Президент пообіцяв підписати законопроект негайно, щойно його отримає. Проте після подій у Львові 9 травня гарант зволікав з підписанням документа і поставив свій підпис лише 20 травня. 24 травня народний депутат Юрій Костенко зареєстрував звернення до Конституційного суду, в якому попросив перевірити відповідність закону про червоний прапор Конституції України.

Як написав у своєму поданні Костенко, «закон не тільки суперечить багатьом статтям Конституції, а й провокує сепаратистські настрої громадян та спрямований на розчленування України». У день розгляду цього питання у суді сталася сутичка між націоналістами «Свободи» і комуністом Юрієм Соломатіним. Народний депутат від Компартії приїхав під стіни КСУ з червоним прапором, а активісти «Свободи» той прапор у нього відібрали і розтоптали.

У багнети зустріли вердикт КСУ на сході країни. Подібно до того як раніше Львів проігнорував закон про обов’язкове вивішування червоного прапора, тепер Луганськ відмовився коритись забороні на його офіційне використання. У п’ятницю Луганська облрада постановила, що в них в області червоний прапор висітиме на державних установах до 22 червня. Екс-президент СРСР Михайло Горбачов обурився, назвавши рішення «зневажливим до величезної кількості людей».

А тим часом на думку експертів, вердикт Конституційного суду виправляє помилку, яку було допущено, і відновлює статус-кво. Законові про обов’язкове використання червоного прапора, який «відкрив скриньку Пандори» і збурив протистояння в суспільстві, вчасно дали задній хід.