Червоним прапорам У Львові та Івано-Франківську бути?

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

7 травня 2013

Українська поштова марка, присвячена 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Львівський окружний адміністративний суд зупинив дію рішення Львівської міської ради від 25 квітня 2013 року «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території Львова» та «Про оголошення 8 травня у Львові Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв тоталітарних режимів та Другої світової війни» до розгляду справи по суті, запланованого на 29 травня.

Львівська прокуратура попередньо вимагала скасувати частину рішення міськради у частині вивішування Державних прапорів України з траурними стрічками та його приспущення, проте на засіданні суду представники прокуратури збільшили свої вимоги. За словами представників прокуратури таке рішення Львівської міськради суперечить указу Президента України, яким встановлено День скорботи та вшанування жертв Другої світової війни 22 червня.

Підтримку вимогам прокуратури висловив голова Антифашистського комітету України у Львівській області, член КПУ, Олександр Калинюк:

« Під час судового засідання, зокрема, зазначалося, що законодавство України є єдиним на території всієї держави і не може трактуватися по-одному в Одесі, по-іншому – у Києві чи Львові. Є Указ Президента України про відзначення щорічно 22 червня Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Своєю ухвалою Львівська міська рада вийшла за межі своєї компетенції »

Так само призупинив дію рішення Івано-Франківської міської ради «Про заборону розміщення символіки неіснуючих і невизнаних держав» й Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Таким чином, суд задовільнив вимогу прокуратури щодо визнання незаконною заборону на розміщення символіки неіснуючих і невизнаних держав.



Джерела[ред.]